DODIK NA SEDNICI PREDSEDNIŠVA POVUKAO PITANJE VITALNOG NACIONALNOG INTERESA: Opasnost od mešanja u izbore
MILORAD Dodik, član Predsedništva BiH, povukao je, na današnjoj sednici Predsedništva, pitanje vitalnog nacionalnog interesa zbog pitanja angažmana strane agencije koja bi trebalo da nadgleda izbore u BiH.
Foto: N. Skenderija
Dodik je glasao protiv angažmana strane agencije, dok su bošnjački i hrvatski član Predsjedništva Šefik Džaferović i Željko Komšić podržali sklapanje takvog sporazuma.
Srpski član Predsedništva je rekao da postoji opasnost od direktnog miješanja u izborni proces. Dodao je da tražiti od svih parlamentarnih stranaka u Narodnoj skupštini Republike Srpske da mu dostave svoj stav.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)