BOLESNI, UZ NEPOKRETNOG SINA, MUČE SE GODINAMA: Maksimovićima iz Bijeljine stigla pomoć grada
GRADSKA uprava Grada Bijeljina, na inicijativu Fondacije „Ruka prijateljstva“, izdvojila je iz budžeta 8000 konvertibilnih maraka za izgradnju kupatila u domu Milene Maksimović.

Foto. V. M.
Ova žena iz bijeljinskog naselja Koviljuše ima dvadesetogodišnjeg sina koji je nepokretan od rođenja.
Milena je istakla da su joj Gradska uprava i gradonačelnik Mićić pomogli i pre nekoliko meseci, kada su za Dušana kupljena nova kolica.
- Staro kupatilo je bilo malo i nepristupačno, pogotovo za Dušana koji ima posebne potrebe. Donedavno sam morala da ga kupam u većoj kanti ili buretu, ali nakon što je gradonačelnik ispunio obećanje, moje svakodnevne muke su bar malo olakšane – naglasila je Maksimovićeva.
Prema Mileninim riječima, cela porodica, koju čine i njen suprug i sestra, živi od socijalne pomoći koja iznosi 460 KM.

Foto. V. M.
- Suprug i ja bolujemo od dijabetesa, a dodatne prihode pokušavam da obezbedim tako što gajim koke nosilje i dve koze. Sestra ponekad ide u nadnicu i nekako uspevamo da preživimo. Dušanu su svakodnevno potrebne i pelene, kao i posebna hrana – dodala je Maksimovićeva.
Gradonačelnik Mićić obećao je o da će nadležno odeljenje Gradske uprave sačiniti predračun za dodatne spoljne građevinske radove na kući u kojoj žive Maksimovićevi.
Preporučujemo

APEL ZA POMOĆ: Šestogodišnjoj Jovani iz Sremske Kamenice potrebna operacija u Rusiji
04. 09. 2020. u 17:18

"NAŠA PRIČA" ZA MALU LANU: Srbobranci nastavili da pomažu bolesnoj devojčici (FOTO)
04. 09. 2020. u 06:37

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

Mosvka rekla "NjET" Americi: "Nema govora, ne pristajemo na to - rat u Ukrajini se neće tako završiti"
"TAJ ODGOVOR je dobro poznat, i doslednost pozicije Ruske Federacije se ne menja."
20. 10. 2025. u 15:40 >> 16:03
Komentari (0)