ZATVARAJU SE ŠKOLE NA SEDAM DANA: Pogoršana epidemiološka situacija u Republici Srpskoj, preduzimaju se oštrije mere
OSNOVNE i srednje škole u Republici Srpskoj preventivno neće raditi u narednih sedam dana zbog pogoršanja epidemiološke situacije, odlučio je Štab za vanredne situacije RS.
Foto: P. Milošević
Škole su obavezne da organizuju nastavu na daljinu korišćenjem elektronske komunikacije, a način izvođenja propisaće se posebnom instrukcijom resornog ministarstva.
Štab je skratio radno vreme svim ugostiteljskim objektima u Republici Srpskoj koji će od danas moći da rade od šest do 22 časa, a ne do 24 časa kako je to bilo ranije.
Ministar zdravlja i socijalne zaštite RS Alen Šeranić kaže da je od 16. do 22. oktobra došlo do značajnog pogoršanja epidemiološke situacije.
- U poslednjih 14 dana imamo indikator od 303 zaraženih na 100.000 stanovnika, što nas svrstava u sredinu evropskog proseka. Stopa smrtnosti je 1,66 na 100.000 stanovnika, ali očekujemo da će ta stopa biti pogoršana s obzirom na broj osoba koje su primljene u bolnicu - rekao je Šeranić.
Foto: Printskrin
On je dodao da je Štab izdao preporuke političkim partijama da ne održavaju predizborne političke skupove do 1. novembra, te preporuku pravosudnim institucijama da prioriteno rešavaju prekršajne i krivične predmete koji se odnose na predmete koji se odnose na zaštitu zdravlja stanovništva.
Ministar proveste i kulture Natalija Trivić pojasnila je da škole neće raditi do 1. novembra.
- Naredne sedmice ćemo analizirati kompletnu epidemiološku situaciju i u skladu s tim ćemo raditi dalji plan i raspored rada osnovnih i srednjih škola - istakla je Trivić.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
EPIDEMIJA NE JENjAVA U SRPSKOJ: Novozaraženo 408 - preminulo sedam osoba!
25. 10. 2020. u 11:38
KAZNA PEDESET EVRA: Ko ne nosi masku na ulici moraće da plati
20. 10. 2020. u 19:26
BOLNICE PUNE: U Srpskoj 245 novozaraženih virusom korona, umrle četiri osobe
20. 10. 2020. u 12:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)