EPIDEMIJA U LOPARAMA: 43 zaraženih virusom korona, petoro preminulo
NA području opštine Lopare 43 ljudi je inficirano virusom korona, dok se pod epidemiološkim nadzorom nalazi 104 sugrađana, rekao je direktor Doma zdravlje Lopare Želimir Nešković.

Foto: G. Šljivić
Od početka pandemije od posledica bolesti kovid-19 umrlo je pet ovdašnjih ljudi.
-U Domu zdravlja Lopare izgrađen je predtrijažni prostor u kojem će korisnici usluga ustanove moći, u zatvorenom, zagrejanom i prijatnom prostoru, da sačekaju kako bi bili iztrijažirani za dalji pregled i lečenje.Dogradnja ovog prostora obuhvatila je radove na proširenju površine, krovopokrivačke radove, stolariju, elektro instalacije, grejanje i opremanje enterijera za šta smo izdvojili 4600 KM - naglašava dr Nešković.
Nešković je dodao da se ovom investicijom izbeglo postavljanje predtrijažnog šatora, a da su pacijentima pruženi bolji i humaniji uslovi, dok čekaju trijažu i adekvatnu medicinsku zaštitu.

NOVINAR BI ZA OVU REČENICU U SVAKOJ DRŽAVI ZAVRŠIO U ZATVORU: Policiju i tužilaštvo koji rade svoj posao naziva “odmetnuti deo”
OVO što se naziva novinarom Nove S u jutarnjem programu izgovorio je rečenicu zbog koje bi u svakoj državi završio u zatvoru.
30. 06. 2025. u 07:38

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)