SVIMA PO 500 KM: Gradonačelnik Bijeljine darovao bebe rođene 1. januara
GRADONAČELNIK Bijeljine Ljubiša Petrović darovao je šest beba koje su rođene prvog dana Nove godine na Ginekološko-akušerskom odeljenju Bolnice „Sveti Vračevi“, a zbog trenutne epidemiološke situacije izazvane virusom korona, novčani iznosi od po 500 konvertibilnih maraka i buketi cveća za porodilje uručeni su predstavnicima porodilišta.

Foto: V. Mitrić
Novi čelnik Bijeljine istakao je da „ne postoji lepša titula od titule roditelja“.
- Sastali smo se lepim povodom, kako bismo nastavili tradiciju i darovali prvorođenu bebu, ali smo odlučili da simbolične novčane iznose dodelimo i roditeljima drugih beba koje su rođene tokom prvog dana 2021. godine. U interesu Gradske uprave je da pružimo snažnu podršku pronatalitetnim merama, a u budžetu će biti rezervisana i sredstva za mlade bračne parove koji će pokušati da ostvare potomstvo putem vantelesne oplodnje – poručio je Petrović.

Foto: V. Mitrić
Načelnik Odeljenja za ginekologiju i akušerstvo Bolnice „Sveti Vračevi“ Vesna Perković Maksimović zahvalila je gradonačelniku Petroviću na poseti, podsetivši da je prvorođena beba Maksim Marković ujedno i prva beba u Republici Srpskoj u 2021. godini.
- Zadovoljstvo je da je prva beba u ovoj godini rođena u našoj bolnici, a darovala ju je predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović, zlatnikom i prigodnim poklonima koje je majci uručio direktor naše ustanove. U prošloj godini je na našem odeljenju rođeno hiljadu i sedam beba, što je više nego prethodne godine i nadamo se da će takav rast biti nastavljen – zaključila je Maksimovićeva.
Preporučujemo

OZDRAVI DA IDEMO PUTEM POBEDE: Bilbord podrške Dodiku i u Vojkovićima
04. 01. 2021. u 23:50

OZDRAVI DA IDEMO PUTEM POBEDE: Bilbord podrške Dodiku i u Vojkovićima
04. 01. 2021. u 23:50

(MAPA) KRAJEM LETA ČEKA NAS KATASTROFA: Morske temperature na rekordnom nivou, veliki rizik od razornih oluja
ISTORIJSKI toplotni talas koji je zahvatio Mediteran i Evropu podigao je temperaturu mora na rekordne nivoe, povećavajući rizik od razornih poplava i ekstremnih vremenskih nepogoda širom južne Evrope u narednim mesecima, piše sajt Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. u 13:58

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)