SASTANAK U BIJELJINI: Novim kolektivnim ugovorom do većih prava radnika
PREDSEDNIK Saveza sindikata Republike Srpske Ranka Mišić razgovarala je danas sa gradonačelnikom Bijeljine Ljubišom Petrovićem.
Foto: V. Mitrić
Ona je tom prilikom istakla da je od velike važnosti donošenje novog kolektivnog ugovora kojim će se na kvalitetniji način regulisati prava svih zaposlenih u bijeljinskoj lokalnoj upravi.
- Danas smo upoznali gradonačelnika o funkciji Sindikata, broju članova, granskim sindikatima i rasporedu nadležnosti i na određeni način smo otvorili pitanje rada Gradske uprave sa pozicije njenih zaposlenih. Do sada nema nikakvih dugovanja prema radnicima zaposlenim u lokalnoj upravi, a jedan od važnih ciljeva je da ona bude na usluzi građanima ovog grada – navela je Mišićeva.
Ona je naglasila da politička dešavanja ne smeju da utiču na radnike koji su zaposleni u preduzećima čiji je većinski vlasnik Grad Bijeljina.
- Osim toga, ne treba zaboraviti da je pandemija virusa korona već napravila negativne ekonomske posledice, zbog čega se vodeći ljudi opština i gradova moraju potruditi da subvencionišu projekte čiji je cilj otvaranje novih radnih mesta. U Bijeljini je na evidenciji Zavoda za zapošljavanje prijavljeno više od 9.000 ljudi i to je ono na šta treba obratiti pažnju – kaže Mišićeva.
Foto: V. Mitrić
Gradonačelnik Petrović izrazio je nadu da će saradnja sa Savezom sindikata biti podignuta na viši nivo.
- U predstojećim danima ću sa saradnicima sagledati bilans poslovanja javnih preduzeća u okviru Grada i uvažićemo sve dobre poteze rukovodstva, ali i menjati i unapređivati ono što može da se poboljša – najavio je Petrović.
Sastanku je prisustvovala i predsednik Sindikata radnika građevinarstva i stambeno-komunalnih delatnosti Republike Srpske Dragana Vrabičić, koja je navela da u bijeljinskim preduzećima „Vodovod i kanalizacija" i „Komunalac" postoje određeni problemi u poslovanju.
- Dobili smo podršku gradonačelnika Petrovića da ćemo zajednički rješavati nagomilane probleme i pomoći da se na rukovodeća mesta dovedu sposobni, a ne podobni ljudi – istakla je Vrabičićeva.
Foto: V. Mitrić
Predsednik Sindikata lokalne samouprave, uprave i javnih službi Republike Srpske Branko Zelenović naglasio je da je Gradska uprava Grada Bijeljina druga po veličini sindikalnih organizcija lokalnih uprava u Srpskoj.
- Razgovarali smo o novom kolektivnom ugovoru, odnosno njegovom nacrtu kojim se bave naše pravne službe i pravna služba Gradske uprave Bijeljina. Nadamo se da ćemo u toku narednog meseca potpisati novi pojedinačni kolektivni ugovor kojim će biti zaštićena sva prava radnika, ali i precizno određene sve njihove obaveze.
Preporučujemo
BIJELjINA SPREMNA ČEKA VAKCINACIJU: Počele pripreme u Domovima zdravlja
02. 02. 2021. u 17:59
MINIRANA ŠUNKA! Muke meštana semberskih sela - zbog lopova meso mora pod ključ
01. 02. 2021. u 13:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)