U MODRIČI OBELEŽEN DAN BORAČKE ORGANIZACIJE: Država da se adekvatno oduži borcima za slobodu i očuvanje RS (FOTO)
POVODOM dana Boračke organizacija RS i Dana prvog srpskog ustanka u Modriči služen pomen za 762 poginula borca u proteklom odbrambeno - otadžbinskom ratu.
Foto; V. Blagojević
Prestavnici Boračke organizacije i lokalne zajednice položili su cveće u spomen sobi i na centralni spomeniku palim Borcima za Republiku Srpsku.
- Boračka organizacija ima mnogo razloga za ponos. Uspeli smo da sačuvamo narod, teritoriju i stvorimo RS. Zato je dan Boračke organizacije svetinja, sa koje treba stalno slati poruke mira, tolerancije ali i o večnosti i neuništivosti Republike Srpske - poručeno je danas iz Modriče.
- Ta poruka je obaveza svih nas, ali nažalost u ime Boračke organizacije mogu reći da naš status nije zadovoljavajući. Koliko god se institucije trudile da nešto učine na tom planu borci su nezadovoljni. Moramo još jače i energičnije tražiti da se država adekvatno oduži onima koji su stvorili Republiku Srpsku- rekao je Željko Terzić, predsednik opštinske Boračke organizacije u Modriči.
U proteklom ratu poginulo je 255 boraca rođenih u Modriči i još 507 boraca iz drugih opština čije porodice i potomci žive u Modriči. Mnogi od njih su proterani sa svojih ognjišta a Modriča ih je primila kao svoje najrođenije. U Modriči danas živi 573 ratna vojna invalida od prve do desete kategorije.
- Modriča je dala nemerljiv doprinos u broju žrtava u proteklom odbrambenom ratu. Iza poginulih ostale su njihove porodice prema kojima smo dužni odnositi se sa posebnom pažnjom. U skromnom ambijentu zbog pandemije obeležavamo ovaj dan i sećamo se svih onih koji su dali živote za večnu Srpsku. Dužni smo da vodimo računa o porodacama poginulih i o ratnim vojnim invalidima.- naglasio je Jovica Radulović načelnik opštine Modriča.
Preporučujemo
SPREMNI SMO ZA SARADNjU SA SVIMA: Vulin - Odnosi Srbije i RS nikada nisu bili bolji
12. 02. 2021. u 00:41
POLOŽIO ZAKLETVU: Nedeljko Ćorić novi ministar saobraćaja RS
09. 02. 2021. u 17:49
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)