"O JASENOVCU JE DECENIJAMA SKRIVANA ISTINA": Dodik sa najvećeg srpskog stratišta jasno poručio - Ne smemo zaboraviti zločine
SRPSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik ocenio je nakon posete patrijarha Porfirija manastiru Jasenovac da je veoma važno to što je to bila prva crkvena poseta poglavara SPC imajući u vidu značaj tog mesta i činjenicu da je na tom mestu srpski narod stradao.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Kako je rekao Dodik novinarima u manastiru Jasenovac gde je prisustvovao doksologiji koja je služena povodom posete patrijarha Porfirija, o Jasenovcu je skrivana istina decenijama, a otkrivanje te istine mora da bude trajni i svakodnevni zadatak svih nas i to jednako kao i molitve za pomirenje, razumevanje i miran suživot svih koji žive na tom području.
Republika Srpska će za manastir Jasenovac dati 100.000 konvertabilnih maraka kako bi se završila obnova srpske škole, kazao je Dodik.
Zahvalio se hrvatskim vlastima koje, kako kaže, daju podršku da se vrši rekonstrukcija i obnova tako važnih objekata za sam srpski narod.
- Ovo je poseban dan i za mene - kazao je Dodik i zahvalio se patrijarhu Porfiriju i vladici Jovanu na pozivu i gostoprimstvu.
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (2)