RUSKI VETERANI U BIJELJINI: Ratovali su za Republiku Srpsku, tu se uvek osećaju kao kod kuće (FOTO)
GRADONAČELNIKU Bijeljine Ljubiši Petroviću predstavnici „Moskovske organizacije ratnih veterana u Republici Srpskoj 1992 - 1995. godine“ uručili su medalju „Ratnik“, kao znak bratstva i ljubavi između ruskog i srpskog naroda.
Foto: V. Mitrić
Medalju je uručio Vladimir Sidorov, dobrovoljac u Vojsci Republike Srpske i poslanik u Skupštini Grada Moskva iz Liberalno demokratske partije Rusije, u prostorijama Gradske uprave Grada Bijeljina na sastanku gradonačelnika sa predstavnicima ruskih veterana dobrovoljaca i Udruženja građana „Srpsko-ruska zajednica Zavet“.
- Ovde se osećam kao kod svoje kuće, jer Republiku Srpsku smatram svojom drugom otadžbinom. Očekujem da naša dva bratska naroda u budućnosti sarađuju još bolje, posebno u oblasti ekonomije, koja treba da prati naše izvrsne odnose u oblasti kulture i međunarodne politike - istakao je Sidorov.
Načelnik Službe bezbednosti "Evrakora", vodeće ruske kompanije u oblasti izgradnje infrastrukture za transport prirodnog gasa, i predsjednik „Moskovske organizacije veterana kavkaskih ratova“ Andrej Erjekojev uručio je gradonačelniku Petroviću statuetu ruskog dobrovoljca („Opolčenca“) sa natpisom "Srbi i Rusi - braća zauvek“.
- Generalni direktor „Evrakora“ Vitalij Gornji je, zbog bolesti, sprečen da prisustvuje ovom sastanku, ali ja u njegovo ime mogu reći da je naša kompanija posvećena uspešnoj gasifikaciji Bijeljine i Republike Srpske, te da smo spremni da ulažemo i u druge projekte. Mi postojimo dvadeset i pet godina i uspešno se bavimo izgradnjom energetske infrastrukture u čitavom svetu, a najviše u c entralnoj Aziji. Gospodin Gornji je sponzor mnogih udruženja ruskih veterana i ktiror naše Crkve, a siguran sam da će biti srećan da, kroz dobre investicije, pomogne i bratskom srpskom narodu - zaključio je Erjekojev.
Aleksandar Kravčenko je, kao dobrovoljac u Vojsci Republike Srpske, tri puta ranjen u Odbrambeno-otadžbinskom ratu. Predsednik je „Kosovskog fronta“, velike ruske humanitarne organizacije koja pomaže Srbima na Kosovu i Metohiji.
Foto: V. Mitrić
- Nakon rata ostao sam osam godina u Republici Srpskoj i Srbiji, naučio sam jezik i srodio se sa srpskim narodom. Drago mi je što sam danas u Bijeljini, u našoj Republici Srpskoj, koju nisam zaboravio ni nakon povratka u Moskvu - dodao je Kravčenko.
Gradonačelnik Petrović je istakao da je Grad Bijeljina veoma zahvalan na svemu što je Rusija učinila za srpski narod, a posebno na doprinosu ruskih dobrovoljaca u odbrani Republike Srpske.
- Ovi ljudi će uvek biti dragi gosti u Bijeljini i dočekivaćemo ih sa bratskom ljubavlju, ali i novim idejama za unapređenje naše saradnje i zajednički napredak. Neophodno je da naše vekovno bratstvo ostvarimo i kroz dobru privrednu saradnju, međusobno razumevanje i poverenje. U ovim teškim pandemijskim vremenima, mi verujemo Rusiji, ruskom gasu koji nam donosi energetsku stabilnost i ruskom „Sputnjiku V“ koji štiti naše zdravlje - zaključio je gradonačelnik Petrović.
Sastanku su prisustvovali i predsednik Udruženja građana „Srpsko-ruska zajednica ZAVET“ Savo Cvijetinović, generalni sekretar Slobodan Trifković i ruski novinar Fedor Samarov.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)