NA LEČENJU 61 PACIJENT: Epidemiološka situacija u Bijeljini i dalje nepovoljna
EPIDEMIOLOŠKA situacija na području Grada Bijeljina, s virusom koronu vezi, i dalje je nepovoljna – saopšteno je nakon sednice Gradskog za vanredne situacije.

Foto: V. Mitrić
Iako je registrovan blag pada broja zaraženih, lekari upozoravaju da je klinička slika obolelih sve teža, da najviše oboleva radno sposobno stanovništvo od 40 do 50 godina starosti, a da nije redak slučaj da su čitave porodice hospitalizovane.
U Kovid-bolnici trenutno je na lečenju 61 pacijent, od kojih je 13 na respiratoru, a 26 na kiseoničkoj terapiji. Sve mere Gradskog štaba za vanredne situacije usklađuju se sa merama Republičkog i ostaju na snazi do 24. maja, među kojima je dopuštanje rada bazenima, bioskopima, kao i održavanja takmičarskih aktivnosti sportskih organizacija i sportista, uz strogo pridržavanje propisanih mera.
Gradski štab apelovao je na maturante da se zbog epidemiološke situacije ne okupljaju, a iz Policijske uprave Bijeljina poručili su da će eventulno nepoštovanje mera s tim u vezi s sankcionisati. Lekari su i ovaj put skrenuli pažnju sugrađanima da se odgovorno ponašaju i poštuju sve neophodne protivepidemijske mere.
Preporučujemo

RUSKI LEKARI ODRŽALI PREDAVANjE U BIJELjINI: Preneli iskustva kolegama
07. 05. 2021. u 13:18

„VODE“ BANjALUČANI: U RS penziju višu od 1500 km prima 119 korisnika
07. 05. 2021. u 11:16

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

TUNEL OD RUSIJE DO AMERIKE: Ispod mora, dugačak 112 KM - ideja stara, novi PREDLOG - već ga zovu "Putin-Tramp" (VIDEO)
MOŽDA zvuči neverovatno, ali jedna davnašnja, pomalo neobična ideja ponovo je oživela.
18. 10. 2025. u 12:51
Komentari (0)