NEZADOVOLJNI UPLOVLJAVANJEM KRUZERA U VENECIJU: Mik DŽeger i ostali umetnici poslali otvoreno pismo gradskij upravi
GRUPA poznatih i slavnih svetskih umetnika, među kojima je i frontmen Roling Stounsa Mik Džeger su u otvorenom pismu upućenom gradskoj upravi, izrazili nezadovoljstvo zbog pristajanja kruzera u centar Venecije.
Foto EPA
- Obustavite plovidbu velikih brodova venecijanskom lagunom - stoji u dokumentu.
Slavne osobe poput Džegera, nemačkog reditelja Vima Vendersa i škotske glumice Tild Svinton upozorile su na apsolutni nedostatak poštovanja prema jednom od najvažnijih mesta svetske baštine i zatražili su da se donese zakon o zaštiti kulturnog identiteta Venecije.
U pismu, koje je pokrenula dobrotvorna organizacija Venetian Heritage poziva se i na pooštravanje pravila o iznajmljivanju apartmana turistima. Pre početka pandemije korona virusa Veneciju su godišnje posećivali milioni turista.
U martu je vlada dala zeleno svetlo za sprovođenje planova o zabrani uplovljavanja velikih brodova i kruzera u središte Venecije. Sada se moraju usidriti izvan venecijanske lagune.Po podacima venecijanske Lučke kapetanije, veliki kruzer u subotu bi trebao ponovno će da isplovi iz grada, prvi put posle više od godinu dana.
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)