RAŠIĆ DOVEO SVET U ZRENJANIN: Otvorena izložba čuvenog fotografa "Rolingstonsa", Dejvida Bouvija...
RETROSPEKTIVNA izložba rok fotografija "Pod sjajem zvezda" otvorena je preksinoć u prisustvu autora Branislava Brajana Rašića u Narodnom muzeju Zrenjanina i trajaće do 31. avgusta.

Brajan Rašić / Foto Tanjug
- Velika je čast u ovakvoj jednoj instituciji kao što je Narodni muzej imati izložbu - rekao je Rašić prilikom svečanog otvaranja s gradonačelnikom Zrenjanina Simom Salapurom, koji je izrazio zadovoljstvo što u njihovom gradu izlaže "svetski priznati rok fotograf". Rašić je potom Salapuru proveo kroz izložbu postavljenu u Salonu Narodnog muzeja, koja sadrži 120 fotografija muzičkih zvezda nastalih u protekle četiri decenije karijere, uz posebno izdvojene odeljke posvećene "Rolingstonsima", Dejvidu Boviju i novom talasu. Prethodno, gradonačelnik je organizovao prijem u čast Rašića. Otvaranju su prisustvovali brojni žitelji grada na Begeju, ali i čuveni muzičari - Žika i Dragi Jelić, Zoran Kostić Cane, Žika Milenković, Ivan Fece Firči, Nikola Vranjković, Voja Aralica, Branko Rosić...
- Ova izložba je verovatno moja najveća do sada - ocenjuje autor. - Izlagao sam širom sveta, ali ovakva retrospektivna izložba nigde nije bila, ove veličine.

Foto Željka Dimić
Rašić je karijeru rok fotografa počeo u muzičkom časopisu "Džuboks" 1979, a već sledeće godine otišao je u Englesku, gde je radio kao fotograf agencije "Reks fičers". Slikao je više od 8.000 koncerata velikih zvezda kao što su Madi Voters, Frenk Sinatra, Čak Beri, Tina Tarner, Ejmi Vajnhaus, Robi Vilijams, Madona, U2.. Bio je zvanični fotograf Dejvida Bovija od albuma Let's Dance (1983), a 2006. je postao i zvanični fotograf "Rolingstonsa".

Foto Marina Pešić
Izlagao je u muzejima i galerijama u svetu, a kod nas se predstavio fotografijama Rolingstonsa "40 PIKS" (2003) u Muzeju primenjene umetnosti u Beogradu, izložbom o Dejvidu Bouviju u Muzeju Jugoslovenske kinoteke (2016). Učestvovao je i na izložbama "Novi talas u Beogradu: Paket aranžman (1981-2021)" i "Tako je talasao novi talas".

Foto Siniša Obrenić
Pokrovitelji izložbe su Ministarstvo kulture Srbije, Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i verske zajednice i Grad Zrenjanin.

Foto Grad Zrenjanin
Izložba je organizovana kao deo gradske manifestacije "Nedelja kulture", u sklopu koje se od 25. juna do 3. jula u Zrenjaninu održavaju brojni muzički, pozorišni i drugi kulturni događaji.
Preporučujemo

PRIJEM ZA BRAJANA RAŠIĆA: Gradonačelnik Zrenjanina sa čuvenim rok fotografom
30. 06. 2021. u 16:13

ČUVENOG SRPSKOG FOTOGRAFA USVOJIO POGLAVICA: Mario Bralić postao deo plemena Masai
20. 06. 2021. u 13:09

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)