UOČI PROGLAŠENJA POBEDNIKA: Poslednjeg dana u Guči fenomenalna atmosfera (FOTO/VIDEO)
DRAGAČEVSKI sabor trubača je tradicionalna festivalska manifestacija i jedinstvena smotra tubaštva koja se svake godine održava u gradiću Guči.

Foto: Z.J. Mačak
Festival je otvoren 13. avgusta i trajaće do večeras, kada će koncertom Gorana Bregovića i orkestra za svadbe i sahrane biti zatvoren ovogodišnji Sabor.
U Guču su i ove godine u velikom broju stigli gosti iz Srbije i inostransta da na 60. jubilarnom Saboru čuju zvuke trube Bojana Ristića, Milana Nikolica Donje, Stojana Krstića, Slađana Antića i mnogih drugih.
Kakva je atmosfera poslednjeg, trećeg dana festivala možete pogledati u videu ispod teksta:

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (1)