MARINA JE BILA NEUMORNA: Ovako je Tucakovićeva govorila o svom radu pre više od 20 godina
MARINA Tucaković, koja je nedavno preminula nakon duge i teške bolesti, decenijama je važila za najpoznatijeg tekstopisca na ovim prostorima.
FOTO: Arhiva novosti
Bila je voljena i cenjena među kolegama, a napisala je hiljade i hiljade tekstova.
Marina je u decembru 1999. godine za "Ekspres" istakla da je do tog trenutka napisala oko 5.000 pesama, a taj broj je u idućih 20 godina samo rastao.
- Možda 5.000, možda više. Znam da je to jako, jako puno, ponekad pišem svaki dan i noć - rekla je Marina tada.
Istakla je da je pisala za Cecu, Jelenu Karleušu, Džeja, Marinu Živković, a tada, pre 22 godine tek je trebalo da počne da radi za Acu Lukasa.
Na pitanje kako izdržava težak tempo života i posla rekla je da je "opuštena i da joj je rad prešao u naviku.
Pokojni Džej Ramadanovski jednom prilikom je rekao da Marina pesmu napiše za deset minuta, na šta je ona rekla da je nekada tako, a nekada joj je potrebno i dva meseca.
- Nekada bude hit, nekada ne. Ni sama ne znam koliko sam do danas imala hitova, bilo ih je jako puno i u zabavnoj i narodnoj muzici - govorila je Marina.
Tada je otkrila da, i pored posla, svaki avgust korisi za odmor, a da zimi najviše radi.
Na pitanje da li ima slobodnog vremena rekla je:
- I da i ne, uglavnom ne. Rad mi je navika i slobodno vreme.
BONUS VIDEO - ZDRAVKO ČOLIĆ PEVA NA VENČANjU TERZIĆEVOG SINA: Mladenci plesali dok im je Čola pevao na uvce
Preporučujemo
MEKO SRCE MARINE TUCAKOVIĆ: Posluzi dala 2.000 evra za njihovu krsnu slavu
21. 09. 2021. u 13:40
PESNIKINjO, LAVICE, MAJKO SVIH NAS: "Grand produkcija" dala čitulju za Marinu Tucaković
21. 09. 2021. u 10:34
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)