JELENA ĐOKOVIĆ OTKRILA KAKO VASPITAVA DECU: NJena metoda izazvala je oštre polemike u javnosti
SUPRUGA najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića, Jelena Đoković, često u javnosti govori o mnogim temama koje se tiču dece i omladine, a sada se dotakla i roditeljstva.
Foto:/Instagram Jelena Đoković
Nedavno je, na jednom panelu, ispričala da decu Stefana i Taru ne vaspitava batinama, što je izazvalo polemike u javnosti.
- Moja deca su prva generacija dece koja nikada nije dobila batine. Ja sam ih dobijala od svojih roditelja, moja majka pre mene, otac, moji baba i deda, Novakovi takođe.
Stefan i Tara su prva generacija i verujem da će to što ne odgovaramo na greške i pogrešno tumačenje emocija nasiljem zaista promeniti svet. Smatram da je to jedan veliki kvantni skok u menjanju istorije i budućnosti ‒ istakla je Jelena prilikom gostovanja na panelu.
Međutim, osim batina, Jelenina i Novakova deca od sada žive sa još jednim, nesvakidašnjim, pravilom. Naime, Stefan i Tara za svoje rođendane više ne smeju da gase svećice na torti.
Foto Instagram/djokernole
- Svi smo u kosovskim manastirima i crkvama palili sveće za žive i upokojene, za zdravlje i mir. Sveća je simbol nesebične žrtve, ona sagoreva sebe da bi drugima dala svetlost i sjaj. Ona je simbol života i prosvetljenja, otklanjanja strahova i mračnih misli iz našeg uma i srca i predavanju svetlosti Boga. Kako smo onda usvojili tradiciju slavljenja rođenja života tako što gasimo sveću na torti dok zamišljamo želju?! Zapitala sam se i poželela da makar u svom domu promenim taj običaj - navela je Jelena.
Foto Instagram/jelenadjokovicndf
Podsetimo, Jelena i Novak Đoković sa sinom Stefanom i ćerkom Tarom zbog teniserovih poslovnih obaveza već godinama žive van Srbije, a glavna baza im je Monako.
Ipak, kako je jednom prilikom Jelena istakla sa decom više ne prate Novaka u stopu jer su mališanima potrebna poznata mesta, a ne samo ona od hotela do terena i obližnjeg igrališta.
Poslednjih nekoliko meseci su se stacionirali i u Srbiji, na čemu je najviše insistirala Jelena, za koju je sinovljev polazak u prvi razred osnovne škole bio veliki korak.
(Wanted.Mondo)
Preporučujemo
NOVAK U BERBI GROŽĐA: Ovako se najbolji teniser sveta priprema za Indijan Vels (FOTO)
27. 09. 2021. u 21:52
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (2)