ŽIVOT MARINKA ROKVIĆA OBELEŽILA TRAGEDIJA: "Muslimani su ušli u selo i ubili mi oca. Onda je stigla druga informacija..."
FOLK pevač Marinko Rokvić preminuo je u subotu u 68 godini, posle borbe sa rakom pankreasa. Ova vest rastužila je njegove obožavaoce i poštovaoce narodne muzike.
Foto ATA Images
Pevač je rođen u Koluniću kraj Bosanskog Petrovca, a za ovo mesto su ga od 1995. godine vezala i tragična sećanja, jer je njegov otac ubijen tokom rata.
- Kada je 1995. godine krenula ofanziva hrvatsko-muslimanskih snaga, moj otac se vratio u Bosanski Petrovac. Iako su mu tamo rekli da narod masovno beži, on se vratio svojoj kući, autobusom koji je evakuisao taj jadan narod. On nikada nikome nije učinio nikakvo zlo, pa je verovao da ni njega niko bez razloga neće dirati. Čuo sam da su muslimani ušli u to selo, ali smo pored informacije da je ubijen, koju smo dobili od ljudi iz Crvenog krsta, imali i informaciju da je u muslimanskom logoru. U toj nadi živeli smo godinu i po dana pokušavajući da sa njim stupimo u kontakt. Njegove posmrtne ostatke sam sa porodicom preneo u Beograd, gde je i sahranjen - pričao je Marinko suznim očima 1997. godine.
Takođe, pevač je govorio da uprkos tome što je njegov otac pao kao žrtva muslimanskih fundamentalista, ne može da optužuje sve muslimane ili sve Hrvate...
- Moj otac je jedna od stotine hiljada žrtava ovog bezumnog rata. Bilo ih je na svim stranama - pričao je Marinko.
BONUS VIDEO:
Emotivan govor Miloša Bikovića na komemoraciji Marku Živiću
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SNIMAK POSLEDNjEG NASTUPA: Rokvić neprepoznatljiv - bolest je već uzela maha
08. 11. 2021. u 08:36
PORODICA MU BILA NAJVEĆI PRIJATELj: Pevač Marinko Rokvić hteo da ostari uz unučiće
07. 11. 2021. u 23:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (1)