BORA ČORBA O KRAJIŠKOJ MUZICI: Pozdravljam posebno mog brata Baju Malog Knindžu
KRAJIŠKA muzika je duboko usađena u sve pore Srba iz Krajine, kazao je osnivač "Riblje Čorbe" Bora Đorđević.

Foto: Zoran Jovanović Mačak
- Pozdravljam posebno mog brata Baju Malog Knindžu, pravog reprezenta te vrste muzike i tekstova pogotovo. Tokom rata u Krajini na obali Karinskog mora u nekoj kafani čuo sam najtužniju pesmu u životu, koju sam kasnije dopisao i obukao u muziku i snimio. Pesma je glasila: "Majko širi noge obadvije, da se vratim gde sam bio prije". Samo neuki ljudi će se nasmejati. Za mene je taj stih vrhunac očaja i čista umetnost, krik. Zar igde na svetu postoji narod koji sam sebe tera u materinu? - zapitao se Bora, pa onda okrenuo i na šalu:
- Ipak, moram malo i da vas nasmešim. Čuo sam i ovaj stih: "Mala moja dlakava ko kivi, šta će jadna u Čajniču živi" - izrecitovao je Đorđević portalu 24sedam.

Foto: Marija Mlađen/ATA images

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)