TUGA: Preminula čuvena glumica iz serije "Budva na pijenu od mora"
CRNOGORSKA glumica Ratka Mugoša preminula je u 74. godini sapšteno je iz Gradskog pozorišta Podgorica.
foto: wiktionary
- Draga Rale, srećni smo što si bila deo našeg tima, što se prve predstave Gradskog pozorišta pamte po tebi, o tvom duhu i šarmu pričaćemo novim generacijama. Hvala ti na svemu što si dala našem pozorištu i kolektivu – navodi se u saopštenju Gradskog pozorišta Podgorica.
Ratka Mugoša rođena je 1950. godine u Podgorici, a proslavila se u seriji "Budva na pijenu od mora". Neke od predstava Gradskog pozorišta u kojima je glumila su: ,,Malo moje priviđenje”, ,,Mala princeza”, ,,Vilinska kočija”, ,,Ah, šta sve mora jadno dijete”, ,,Ružno pače”, ,,Pepeljuga”, ,,Četiri princeze i jedan zmaj”, ,,Novela od ljubavi”, ,,Tri musketara”, ,,Bukvara”, ,,Ženidba kralja Vukašina” i druge.
(Blic)
BONUS VIDEO: NASTUP JELENE KARLEUŠE ZA PAMĆENjE - Najveći spektakl za kraj "Belgrade Music Week-a"
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)