VOJIN ĆETKOVIĆ JE OVU KULTNU ULOGU U "OTVORENIM VRATIMA" ODBIO: Smatrao je da nema dovoljno iskustva, a njegovog kolegu je proslavila
SERIJA "Otvorena vrata" godinama je bila jedna od od omiljenih na domaćim TV, a danas se pojedine replike iz njen prepričavaju.
Foto Miša Obradović/ Metro produkcija/RTS
Nespretni Vojkan je svojim ponašanjem provlačio pažnju, a Nikola Đuričko je zbog ove uloge pobrao simpatije gledalaca širom bivše Jugoslavije.
Foto Miša Obradović/ Metro produkcija/RTS
Već sada legendarni glumački sasta: Vesna Trivalić kao Katarina Anđelić Cakana, Milan Gutović kao Dragoslav Jakovljević (Katarinin muž), Bogdan Diklić kao Svetislav Bata Anđelić (Katarinin brat), Nikola Đuričko kao Vojkan Jakovljević (sin Dragoslava i Katarine), Bojana Maljević kao Ana Anđelić (Batina ćerka) i Sofija Jović kao Milica Jakovljević (Vojkanova rođena sestra) godinama su zasmejavali televizijsku publiku.
Serija „Otvorena vrata“ čije su prve dve sezone emitovane 1994. i 1995, a treća i četvrta 2013. i 2014. godine, računa se kao jedna od najgledanijih na našim prostorima.
Foto: Arhiva
Ono, što se manje zna jeste da je lik trapavog, a dobroćudnog Voje trebalo da odigra Vojin Ćetković. S obzirom na to da je tad bio na početku karijere, smatrao je da nema dovoljno iskustva za tu ulogu, pa ju je i odbio.
Umesto njega upao je Nikola Đuričko, koji je ovom ulogom pobrao simpatije mnogih gledalaca, pa ga i danas mnogi vezuju za lik Vojkana Jakovljevića.
Foto ATA Images
Inače, Bojana Maljević u jednom od svojih mnogobrojnih intervjua otkrila je da je nakon emitovanja prve epizode tadašnji direktor RTS-a bio oduševljen.
- Te 1994. direktor RTS bio je Milorad Vučelić. Kada mu je, kao generalnom direktoru, prikazana prva epizoda „Otvorenih vrata“, uzviknuo je: „Ovako izgleda budućnost televizije!“ I bio je u pravu. Po svemu je to bilo drugačije od onoga šta se emitovalo - ispričala je ranije Bojana Maljević.
(BLIC)
Preporučujemo
SANjAJTE BUDNI: Marko Nikolić ljubavnim stihovima izazvao buru emocija (FOTO/VIDEO)
10. 07. 2024. u 20:35
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
NALjUTIO I RUSE: "Milanovićev komentar je vrlo provokativan u trenutnim okolnostima"
RUSKI ambasador nazvao je "provokativnom" ideju hrvatskog predsednika.
17. 01. 2026. u 11:32
Komentari (0)