STIŽE DIZNIJEVA "VAJANA 2", UČENICI OD RECIKLIRANOG MATERIJALA PRAVE BROD NALIK JUNAKINJINOM
U nedelju, 17. novembra u tržnom cenrtu Delta City Shopping Centra od 11 do 15 časova održaće se radionica "NA TALASU KREATIVNOSTI SA VAJANOM" tokom koje će UČENICI ŠKOLE ZA DIZAJN, PROFESORI, ALI I SVI SLOBODNI PROLAZNICI praviti, od PRIKUPLjENOG I DONETOG reciklirnog materijala, bord nalik onom kojim je Diznijeva Vajana oplovljavala daleka mora.
Promo
Kada se pre nekoliko godina pojavila na velikom platnu, hrabra Diznijeva junakinja "Vajana" privukla je veliku pažnju publike koja je želela da pogleda uzbudljivu originalnu animaciju o Polinežanki koja neustrašivo plovi dalekim morima.
Nakon osam godina, iz popularnog studija stiže i nastavak priče koja će se u bioskopima naći od 27. novembra, a plovidba poznatim brodom i dalje je izazov sa kojim se crnokosa, neustrašiva devojka susreće.
Promo
Podstaknuti izvornom Vajaninom borbom za zaštitu ostrva na kojem živi, kao i naroda za koji je jako vezana, učenici renomirane Škole za dizajn osmislili su zajedno sa distributerskom kućom MCF interaktivnu-demonstrativnu radionicu ,,Na talasu kreativnosti sa Vajanom’, tokom koje če od recikliranog materijala praviti brod nalik onom koji koristi junakinja iz animacije.
Proces sklapanja broda započeće u nedelju, 17. novembra od 11h u tržnom cenrtu Delta City Shopping Centra, a tokom izrade koristiće se raznoliki materijali među kojima i reciklažni poput flaša, PET ambalaže, kartona i papira.
Promo
Pored stručnih učenika dizajnerske škole, gradnji se tokom dana mogu pridružiti i slobodni prolaznici, koji će samoj izgradnji broda doprineti donetim, dodatnim iskorišćenim flašama, koje će, kao materijal poslužiti za samo plovilo.
Radionice ima za cilj da kreativnim poduhvatom ukaže na važnost očuvanja životne sredine i zajednice, kao i važnost ekologije.
Promo
Ko je Vajana ?
Vajana je i dalje uporna mlada žena koja putujući preko okeana nailazi na opasnosti, Entuzijastična i posvećena, Vajana nastavlja da isražuje svoje poreklo kako bi spoznala ko je i odakle dolazi. Njena povezanost sa morem izrazito je jaka, a nova misija podstiče je da sakupi unutrašnju snagu, za koju nije ni svesna da je poseduje.
Preporučujemo
SA "NEŽENjOM" TRAŽI PRAVU: Katarina Šišmanović se vraća pred televizijske ekrane (FOTO)
10. 06. 2026. u 16:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)