Koncert Barcelona Gipsy balKan Orchestra 17.10.2025. u Sava centru
SVETSKI poznata atrakcija world music scene i miljenici domaće publike, čuveni međunarodni ansambl Barcelona Gipsy balKan Orchestra, održaće beogradski koncert 17. oktobra 2025. sa početkom u 20 časova u Sava centru – „Balkan Reunion”.
Foto: Promo
Ulaznice se mogu nabaviti na Ticket Vision prodajnim mestima i onlajn na tickets.rs.
Ovaj bend je rado viđen širom sveta i izvodi pesme na mnogim jezicima: španskom, srpskom, ruskom, romskom, italijanskom,... Sedište benda je u Barseloni i trenutno nastupa sa članovima: Margerita Abita (vokal, Italija), Ivan Kovačević (kontrabas, Srbija), Julien Čanal (gitara, Francuska), Albert Enkaminanko (perkusije, Španija, Pere Nolasc Turu (violina, Katalonija - Španija), Fernando Salinas Olkoz (harmonika, Španija), Havi Pendon (klarinet, Španija).
Za naše podneblje najznačajnije ime u bendu je Ivan Kovačević, rođeni Beograđanin koji već oko dve decenije živi u Barseloni i sa svojim prijateljima čini bend Barcelona Gipsy balKan Orchestra. Ovaj bend je krajem 2020. objavio album “Nova Era” a 2024. album „7“ sa novom pevačicom Margeritom Abitom poreklom sa Sicilije, sa kojom je objavio obradu čuvene pesme „Marijo deli bela Kumrijo“ i čuvenu pesmu Silvane Armenulić „Ciganine sviraj, sviraj“. Na albumu „7“ izdvojila se originalna pesma Ive Knežević „Tisom tiše“ inspirisana predelima Vojvodine, čiji je tekst pun simbolike običaja, a melodija evocira letnje noći na salašu, praćene laganim notama čardaša.

Ovaj ansambl održao je koncerte u Barseloni i Beogradu 2017. na kojima je gost bio Bora Dugić, a 2022. održali su unapred rasprodat koncert u Botaničkoj bašti u okviru Garden Sessions serije koncerata. Na proleće 2025. objavili su singl „Zrejlo je žito“.
Barcelona Gipsy Balkan Orchestra predstavljaju svoj autorski materijal, kako instrumentalni tako i vokalni. Tradicija muzike balkanskih zemalja je glavni motiv kompozicija ove grupe iz katalonske prestonice. Koncert u Sava centru organizuje Centar beogradskih festivala (CEBEF). U želji da sa Beogradom podele jedno nezaboravno iskustvo, Barcelona Gipsy balKan Orchestra saziva novi Balkan Reunion, jedinstveno veče u sali koja je već više od pola veka simbol jednog glavnog grada.
Preporučujemo
POSLEDNjA ŽELjA MARINKA MADžGALjA: Uspeo je da je ispuni 20 dana pred smrt
26. 03. 2026. u 10:10
"NIŠTA ME VIŠE NE MOŽE RAZOČARATI" Suzana konačno progovorila o odnosu sa Brenom
26. 03. 2026. u 10:08
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)