ORIGINALNI MURAL POSVEĆEN BENDU: Fanovi iznenadili Dražena Žerića Žeru i ekipu grupe "Crvena jabuka" (FOTO)
NAKLONOST publike muzici čuvene grupe "Crvena jabuka" ne prestaje da iznenađuje i posle četiri decenije koliko postoje na muzičkoj sceni.
Foto: Privatna arhiva
Uoči velikih beogradskih koncerata ,koji će se održrati 13. i 14. novembra u Plavoj dvorani Sava centra, u skejt parku kod Ušća osvanuo potpuno originalan mural posvećen legendarnom sastavu, na kom je vešto naslikan simbol benda - velika crvena jabuka i broj četiri koji uz jabuku simbolično označava 40 godina benda.
Jedan od najpopularnijih sastava sa ovih prostora, uveliko se, u okviru turneje povodom obeležavanja četiri decenije karijere tokom koje obilazi 40 gradova širom regiona i Evrope.
Foto: Privatna arhiva
Neće to biti novo iskustvo za bend koji je navikao da puni velike hale širom sveta, Evrope i regiona, te je sasvim izvesno da će publika u višesatnom programu uživati uz brojne pesme iz njihove četiri decenije duge karijere.
Pevač i frontmen "Crvene jabuke" uoči susreta sa prestoničkom publikom, za "Večernje novosti" je istakao da je svaki koncert je nova bajka.
- Ljubav nam je najpotrebnija, celi svet u jednoj kolevci, ljubav je veličanstvo kom služimo svih ovih četrdeset godina, koliko trajemo - rekao je Dražen i dodao da očekuje kao i uvek posebnu atmosferu na koncertima.
- Čekaju nas dve beogradske noći u punom sjaju sa izborom pesama od 1985. do 2025. godine, za sve nas, pa i za mene, koji smo odrastali uz Crvenu jabuku.
Foto: Darko Cvetković
Muzičari ogromne muzičke kilometraže odsviraće sve do jednog poznate hitove među kojima su "Tugo nesrećo", "Volio bih da si tu", "Nekako s proljeća", "Ima nešto od srca do srca", "Tuga ti i ja", "Bježi kišo s prozora", "Dirlija" i mnogo drugih iz opusa bogatog sa preko 200 pesama.
BONUS VIDEO:
ŠAMPIONI U FOKUSU: Tara Koldžić i tajna vitamina B12
Preporučujemo
TU ŽICU SAM POVUKLA NA NjEGA: Ilda Šaulić o provodu u kafanskom raspoloženju (FOTO)
01. 10. 2025. u 23:35
"NE MOŽEMO DA DOĐEMO SEBI OD ŠOKA" Ovo su Dragan i Marko koji su se ugušili u vikendici kraj Drine, Banja Koviljača zavijena u crno (FOTO)
TELA Dragana Pavlovića (32) i Marka Glišića (34) pronađena su danas u vikendici kraj Drine, kod Banje Koviljače.
11. 02. 2026. u 12:45
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)