NJOJ JE POSVETIO JEDAN OD SVOJIH NAJVEĆIH HITOVA: Bora je pevao pesme za dušu - a po ovim hitovima ćemo ga zauvek pamtiti!
PEVAČ narodne muzike Bora Drljača preminuo je u 80. godini života nakon duge i teške bolesti.
Foto: Printscreen/Jutjub
Bio je jedan od najpopularnijih pevača u Jugoslaviji, a za svoj rad dobio je nagradu za životno delo.
Snimio je preko 50 nosača zvuka na kojima se nalazi oko 400 pesama, prodao je preko pet miliona ploča i kaseta i nastupao je po celom svetu, ponajviše u Americi, Kanadi, Australiji, kao i u zapadnoj Evropi.
Borine pesme su se razlikovale, pevao je od narodnih, preko izvornih, do sevdalinka.
Iza sebe je ostavio brojne hitove kao što su "Otišla je Danijela", "Oj oraje oraje", "Plači mala plači", "Stari vuk", "Prijo moja kako ćemo", kao i mnoge druge...
Opevao je Boro i verenice i nevernice, proslavio Danijelu, Bojanu, Milijanu, Đurđu, Nadu, Micu, Minu, Hani, a jednom prilikom otkrio je kome je posvetio neke od svojih najvećih hitova.
- Verenicu sam posvetio jednoj mojoj koleginici Radi, dražesnoj crnki, anđeoskog glasa. Putevi se naši razišli, ja joj napisao pesmu, postala megahit, a Rada nije ni znala kome je posvećen stih: "Moram da joj kažem, jer ne mogu kriti, da će ona moja verenica biti". I danas kad god zapevam "Nevernice moja vrati mi se ti", pomislim na Radu - otkrio je on svojevremeno.
(Kurir)
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Darko naveo ŠEST stvari o životu u Nemačkoj o kojima se ćuti: Razbio veliki mit, pa otkrio zbog čega POLICIJA ume da dođe na vrata
DARKO Tešić, koji stoji iza popularnog Instagram profila „Balkanac u Nemačkoj“ nedavno je objavio video koji je privukao veliku pažnju pratilaca, a u njemu na duhovit i iskren način deli svoja zapažanja o životu u Nemačkoj.
13. 11. 2025. u 18:15
Komentari (0)