UMRO MIRKO BABIĆ Odlazak čuvenog Dragojla iz serije "Selo gori, a baba se češlja"
SRPSKI glumac Mirko Babić umro je u 72. godini, a tužne vesti saopštio je njegov kolega Radoš Bajić.
Foto: V. Danilov
Prvak Knjaževsko - srpskog teatra u Kragujevcu Mirko Babić, koji je izuzetnu popularnost stekao sa ulogom Dragojla u seriji Selo gosti a baba se češlja, - preminuo je u 73.godini.
Rođen je 14. marta 1948. godine u Kragujevcu, a diplomirao 1973. na Akademiji za pozorište, film i televizuju u Beogradu, u klasu profesora Milenka Maričića. Dugogodišnji stalni član ansambla Teatra Joakim Vujić (današanjeg Knjaževsko- srpskog teatra), u dva mandata našao se na čelu ove kuće. Iza njega je ostao veliki broj pozorišnih ostvarenja (predstave “Na dnu”, “Kamen za pod glavu”, “Carstvo mraka”,”Laža i paralaža”, “Sveti Georgije ubiva aždahu”, “Golubnjača”, “Kralj Lir”) – za koje je dobio brojne nagrade. Na Dan Knjaževsko – srpskog teatra (15.februara 2013.) dobio je Orden Svetog Save.
Iako nije živeo u Beogradu, na njega se računalo u značajnim filmskim i televizijskim pojektima kao što su “Vruć vetar”, “Kraljevski voz”, “Priče preko puno linije”, “Na putu za Katangu”, “Vukovor, jedna priča”, “Kraj dinastije Obrenović”….Ipak, najveću slavu donela mu je saradnja sa Radošem Bajićem i uloga Dragojla u seriji “Selo gori , a baba se češlja”.
Foto: Goran Šljivić
Za godine drugovanja i zajedničkog rada, Bajić se od kolege i prijatelja opostio toplim rečima:
"Osvanuo je težak, tužan i veoma sumoran dan. Srbija je ostala bez još jednog velikog čoveka. Napustio nas je moj brat, veličanstveni glumac i odani prijatelj, prvak drame Narodnog pozorišta Joakim Vujić u Kragujevcu, prvak dobrote, plemenitosti i lepote… Naš dragi Mirko… Ne zna se - da li je bio veći i bolji umetnik ili čovek? Rekao bih – bio je i jedno i drugo… Jedinstven, grandiozan i neponovljiv… Nemoj da se ljutiš… i počivaj u miru dragi moj Dragojlo…".
Preporučujemo
ODLIČNO SAM: Mina Kostić puštena iz "Laze Lazarević" - Kasper uz pevačicu
23. 06. 2026. u 13:58
ORLANDO BLUM U VEZI SA 21 GODINU MLAĐOM MANEKENKOM: Više ne kriju da su zajedno (FOTO)
23. 06. 2026. u 12:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (5)