ZASTAVE SPUŠTENE NA POLA KOPLJA: Stotine građana odalo poštu Balaševiću na trgu u Novom Sadu (FOTO)

VIŠE stotina Novosađana okupilo se sinoć na Trgu slobode da se oprosti od svog sugrađanina, kantautora Đorđa Balaševića, a zastave u ovom gradu spuštene su na pola koplja.

ЗАСТАВЕ СПУШТЕНЕ НА ПОЛА КОПЉА: Стотине грађана одало пошту Балашевићу на тргу у Новом Саду (ФОТО)

Foto: N. Karlić

Kako prenosi portal Moj Novi Sad, svetla na Gradskoj kući su ugašena.

Poštovaoci kantautora palili su sveće i ostavljali cveće oko spomenika Svetozara Miletića, a sa razglasa su se sinoć čule Balaševiće pesme poput "Kad odem", "Slovenska", "D mol"...

Građani su se prethodno okupili ispred Balaševićeve porodične kuće u Ulici Jovana Cvijića 33 u Novom Sadu.

Balašević je preminuo juče u Kliničkom centru Vojvodine od posledica korona virusa.

Mesto i vreme sahrane za sada nisu poznati.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

JASNO SMO OBAVESTILI FIFA! Iranci zapretili da će na Mundijalu napustiti teren!