HRVATSKA JE RAZBIJENA! Španija napunila mrežu "vatrenih"

Александар Илић
Aleksandar Ilić

15. 06. 2024. u 19:56 >> 19:03

FUDBALERI Španije u prvom kolu "B" grupe sastali su se sa Hrvatskom, "furija" je ubedljivo slavila rezultatom 3:0 (3:0)

ХРВАТСКА ЈЕ РАЗБИЈЕНА! Шпанија напунила мрежу ватрених

Ništa na početku meča nije naglašavalo da će drugi deo prvog poluvremena obilovati uzbuđenjima. Stidljivo su oba tima počela, uz nekoliko sporadičnih pokušaja iz daljine, a onda...

Dva minuta bila su dovoljna "furiji" da ugasi "vatru". Alvaro Morata je u 29. minutu primio odlično dodavanje kroz sredinu od strane Fabijana Ruiza, poslao je loptu u levu stranu Dominika Livakovića.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Nisu se još navijači prestali radovati, usledila je nova majstorija. Pedri je asistirao upravo Ruizu u 32. minutu za novu radost Španaca.

Probudili su se Hrvati nakon toga, Imao je dobru priliku dva minuta kasnije Marcelo Brozović, probao je sa ivice šesnasterca, Unai Simon je lako ukrotio njegov pokušaj, U završnici poluvremena Joško Gvardiol je probao nešto između šuta i centaršuta, a Ante Budimir je zakasnio na loptu.

Kazna je usledila u drugom minutu nadoknade. Karvahal je odlično reagovao na kombinaciju iz kornera Džamal je uputio centaršut, a strelac gola je pobegao defanzivcima Hrvatske, te je samo nogom usmerio lopgu u mrežu

Uzbudljivo je bilo od starta drugog dela. Nakon svega nekoliko minuta igre Džamal se našao u stopostotnoj šansi, odbranio je Livaković.

Igrao se 55. minut. Velika gužva pred golom Španije. Mateo Kovačić je prošao ubacio u sredinu, bio je blokiran, pa Stanišić, na gol liniji je Simon skinuo loptu sa glave Andreja Kramarića.

Veliko uzbuđenje pred golom Hrvatske viđeno je u 78. minutu. Opustili su se Španci, te je Unai Simon pogrešio, Majer je dobro reagovao, u gol šansi je bio Bruno Petković, oborio ga je Rodri, sviran je penal koji je Petković promašio, pritom je iz odbitka postigao gol, ali je bio poništen zbog ofsajda.

Mirno je u završnici bilo, te je Španija upisala prvu pobedu na Evropskom prvenstvu i to u derbiju protiv osvajača bronzane medalje sa Svetskog prvenstva u Kataru.

ŠPANIJA - HRVATSKA  3:0 (Morata 29', Fabijan Ruiz 32', Karvahal 45+2')

90+ Pet minuta produžen je meč

80' PONIŠTEN GOL HRVATSKE! Šutirao je upravo Petković, odbranio je Simon, ali ipak na odbitak je natrčao Petković. Nakon pregleda VAR snimka Majkl Oliver je poništio gol Hrvatske.

78' PENAL! Unai Simon je pogrešio, Majer je dobro reagovao, u gol šansi je bio Bruno Petković, oborio ga je Rodri.

73' Opao je ritam igre. Španci zadovoljni rezultatom, zatvorili su dobro put ka svom golu.

64'  Povredio se Alvaro Morata. Morao je da napusti teren.

55' Kovačić je prošao ubacio u sredinu, bio je blokiran, pa Stanišić, na gol liniji je Simon skinuo loptu sa glave Andreja Kramarića.

52' Fantastično brani Dominik Livaković, Lamin Džamal se našao u prilici.

50' Probudili su se Hrvati na startu drugog poluvremena. Imaju loptu u svojim nogama, kontrolišu igru, ali za sada ništa više od toga.

46' Nastavljen je meč.

Čak se i Hrvati smeju mukama svojih reprezentativaca.

KRAJ POLUVREMENA

45+2' GOL ŠPANIJA, Dani Karvahal! Au, raspala se igra Hrvatske, Karvahal je odlično reagovao na kombinaciju iz kornera Džamal je uputio centaršut, a strelac gola je pobegao defanzivcima Hrvatske, te je samo nogom usmerio lopgu u mrežu

45+1 - Šut Matea Kovačića, neprecizan je bio.

45' - Dva minuta produžen je prvi deo meča.

45' Kramarić je šutirao sa preko 30 metara, daleko od gola otišao je njegov udarac.

41' Velika šansa za Hrvatsku, Joško Gvardiol je iskosa šutirao, Ante Budimir je zakasnio na drugoj strani.

33' Marcelo Brozović je snažno šutirao, Majer nnatrčava na odbitak, pogodio je spoljni deo mreže!

32' GOL ŠPANIJA! Fabijan Ruiz! Solo akcija "furije", završio ju je Fabijan Ruiz šutem uz desnu stativu

29' GOL ŠPANIJA! Morata!  Fabijan Ruiz je odlično proigrao kapitena Španije koji je izašao iza leđa odbrane i matirao Livakovića.

23' Prvi udarac ka golu Španije, Ante Budimir je glavom pokušao da savlada Unaj Simona, uputio je loptu preko gola.

20' Na obe strane navijači šire ljubav na tribinama. To nije promaklo oštrom oku fotoreportera na stadionu.

18' Oborio je Kukurelja fudbalera Hrvatske, Modrić je ubacio loptu u šesnaesterac, odbranili su se Španci.

15' Previše je Džamal čekao, prišli su mu defanzivci Hrvatske, te samo gol-aut.

14' Miran početak meča. Nema ozbiljnijih pretnji po gol na obe strane. Iako se radi o derbiju dana u kome su navijači od samog starta duela očekivali bespoštednu borbu i igru na gol više.

7' Zapretio je sada i Morata, siguran je bio na udarac iz daljine Dominik LIvaković

5' Pet minuta trebalo je za prvu šansu. Džamal je proigrao Pedrija koji nije najbolje razumeo njegovu nameru, te je zakasnio na tu loptu.

4'  Miran početak meča. Igra se na sredini terena.

1' Utakmica je počela.

17.48 - Joakim Lev i Hansi Flik ponovo su na tribinama i prate meč Španije i Hrvatske...

17.47 - Veliki redovi nastali su ispred stadiona u Berlinu, pola sata pred početak meča, nekoliko hiljada navijača Hrvatske još uvek je napolju, te su zbog toga uputili zvižduke.

17.45 - POSEBAN DAN ZA MLADOG ŠPANCA: Lamin Jamal ispisao istoriju!

17.23 - Dok čekamo na početak derbija dana, javnosti se obraća srpski selektor:

BURNO PRED SRBIJA - ENGLESKA! Piksi se obraća naciji

UOČI MEČA

ŠPANIJA - HRVATSKA

Stadion: Olimpijski stadion Berlin

Sudija: Majkl Oliver

Španija: Unai Simon - Karvahal, Le Normand, Naćo, Kukurela - Pedri, Rodri, Fabian Ruiz - Džamal, Morata, Vilijams.

Hrvatska: Livaković - Gvardiol, Pongračić, Šutalo, Stanišić - Kovačić, Brozović, Modrić - Kramarić, Budimir, Majer.

Španija je uz Nemačku osvojila tri titule šampiona Evrope, a na 17. Evropskom prvenstvu će nakon smene generacija pokušati da odu korak dalje nego na prethodnom gde su zaustavljeni u polufinalu.

"Furija" je na Euro 2024 uspela da se rutinski plasira, a bili su u grupi sa Škotskom, Norveškom, Gruzijom i Kiprom.

Pored promene velikog broja igrača, na klupu je seo Luis de la Fuente, koji je zanat pekao u mlađim selekcijama reprezentacije, a nakon odlaska Luisa Enrikea preuzeo je seniorski tim.

Alvaro Morata predvodi Španiju, koja u timu ima Rodrija, Danija Karvahala i Ejmerika Laporta, a pored iskustva tu su i mladi igrači željni dokazivanja.

Hrvatska važi za jednu od najiskusnijih selekcija u Nemačkoj, a oproštajno bi ovo prvenstvo moglo da bude za nekolicinu igrača, uključujući i Luku Modrića. Prvenstvo u Nemačkoj biće im sedmo u nizu.

Hrvati su do Eura 2024 stigli nakon kvalifikacija u kojima su nastupali sa Turskom, Velsom, Letonijom i Jermenijom. "Vatreni" su završili na drugom mestu, sa bodom manje od Turske i četiri više od Velsa.

Tokom svog sedmogodišnjeg mandata, Zlatko Dalić je uspeo da Hrvatsku odvede do drugog i trećeg mesta na Svetskim prvenstvima. Karijeru je započeo u Varaždinu, a pre nego što je postao selektor, predvodio je nekolicinu klubova na Bliskom istoku.

Luka Modrić će svakako biti najveća uzdanica Hrvatske na predstojećem Evru.

Osim njega, od iskusnijih igrača Hrvatska se može osloniti na Matea Kovačića, Domagoja Vidu, Andreja Kramarića, Marsela Brozovića i Dominika Livakovića. Najbolji strelac Hrvatske na Evropskim prvenstvima je Ivan Perišić sa četiri postignuta gola.

BONUS VIDEO: NASTAVLjA SE MISIJA EURO 2024: Orlovi u dobrom raspoloženju na drugom treningu u Auzburgu