EMBAPEOVO "PROKLETSVO" I DALJE TRAJE: Francuska slavila bizarnim autogolom protiv Austrije na Euro 2024

A. I.

17. 06. 2024. u 22:48 >> 22:59

FUDBALERI Austrije i Francuske sastali su se u 1. kolu "D" grupe Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Slavili su "galski petlovi" rezultatom 1:0 (1:0)

ЕМБАПЕОВО ПРОКЛЕТСВО И ДАЉЕ ТРАЈЕ: Француска славила бизарним аутоголом против Аустрије на Еуро 2024

Imali su Nemci kontrolu igre i loptu u svojim nogama tokom većeg dela prvog poluvremena, ali su do vođstva došli na bizaran način. Ono što bi moglo da zabrine francuske navijače jeste povreda Kilijana Embapea kojem je nos raskravljen u završnici meča, te je morao da napusti teren.

Nekoliko prilika imao je Kilijan Embape, ali, novi napadač Reala nastavio je "prokletstvo" koje glasi da nikada nije postigao gol na Evropskom prvenstvu u dresu Francuske. Na drugoj strani Kristof Baumgartner imao je veliku šansu, izašao je jedan na jedan sa golmanom Francuske, bio je neprecizan.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Delovalo je da Austrija može mirne mreže do poluvremena, a u 39. minutu usledila je bizarna greška.

Oduzeli su francuski igrači loptu blizu šesnaesterca rivala, Kilijan Embape uputio je centaršut, pravo na glavu Maksimilijana Vebera koji je sa pet metara glavom poslao loptu u svoju mrežu. Potpuno neshvatljiv potez igrača Austrije.

Obrukao se propisno Kilijan Embape u 56. minutu. Sa centra je povukao kontru, pobegao svim čuvarima, izašao pred čuvara mreže rivala, promašio čitav gol na nevericu svih navijača "galskih petlova".

Mirno je do kraja bilo, upisali su Francuzi prvu pobedu, ali igra koju su prikazali ne hrabri ni Didijea Dešana, a ni navijače te reprezentacije.

KRAJ! AUSTRIJA - FRANCUSKA  0:1 (0:1) (Veber 39'AG)

90+7' Obrukao se i Olivije Žiru pred golom rivala. Imao je izglednu priliku. Odmah na drugoj strani preti Austrija, koja dobija korner, Pras je glavom poslao loptu ka Salibi, a malo je falilo da je Arnautović pošalje u gol.

90+2' Lajmer je mesto ustupio Šmidu.

90+ Devet minuta nadoknade u meču.

90' Konfuzna situacija. Izašao je Embape iz igre, pa se vratio i seo na travu krvavog nosa, te je dobio žuti karton. Da bi potom napustio igru, a umesto njega ušao je Žiru, dok je Grizman mesto ustupio Fofani.

86' Prilikom udarca glavom Kilijan Embape je udario protivnika u glavu i završio na travi, gde mu je ukazana lekarska pomoć kako bi se zaustavilo krvarenje.

78' Baumgartner je neoprezno startovao na golmana Francuske, zakačio ga je po glavi i dobio žuti karton.

70' Kolo Muani ušao je mesto Dembelea, a Kamavinga umesto Rabioa.

66'  Ernandez je poslao sjajnu loptu, malo je falilo Grizmanu da stigne...

60' - Marko Arnautović je ušao u igru u mesto Gregoriča, Trauner je zamenio tragičara Vebera, a Griliša je zamenio Vimer.

Tekst potpisa

55' Kakva bruka Kilijana Embapea. Sa centra je pohitao, pobegao čuvarima, i onda se propisno obrukao sa 14 metara, promašio je ceo gol...

53' Lajmer je bio blizu toga da stigne do lopte pred golom rivala, zakasnio je.

46' Nastavljeno je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1' Embape je istrčao pred golmana rivala, previše je hteo, na kraju ostao bez lopte.

45 - Produžen je minut prvi deo meča.

38' AUTOGOL AUSTRIJA! "Sam pao, sam se ubio"! Embape je uputio oštar centaršut, a Veber je slagom poslao loptu u gol!

36' Neverovatno! Velika šansa za Austriju. Gregorič je poslao do Sabicera u srcu šesnaesterca, on spustio za Baumgartnera, koji je sa 3 metara pogodio golmana.

35' Obećavajuća prilika za Austriju, imali su priliku za kontru, pred šesnaestercem su ukrotili rivala Francuzi.

34' Filip Muene dobio je žuti karton.

33' Baumgartner je pokušao da pripreti sa leve strane, imao je čuvara na leđima, Golman Francuske siguran.

30' Očekivalo se više od vicešampiona planete, za sada ni jedni, a ni drugi ne pokazuju kvalitet koji ih je doveo na Evropsko prvenstvo.

28' Oslobodili su se Austrijanci pritiska, te pokušavaju da ugroze rivala, ali za sada bezuspešno.

24' Sabicer je pripretio, Manjan siguran.

21' Nižu Francuzi šanse, ali za sada mreža Austrije mirna

9' Sebičan je bio Kilijan Embape. Tiram je bio sam, ali je napadač Reala odlučio da ide sam, pogodio je spoljni deo mreže.

3' Odmah na startu meča viđena je "provokacija" Austrijskih navijača koji su rivalu poručili da je "šnicla bolja od bageta", sa čime će se verovatno svaki Srbin složiti.

1' Meč je počeo.

Izviždana je himna Austrije pred početak meča, dok je Marseljeza izvedena bez problema

UOČI MEČA

AUSTRIJA - FRANCUSKA

Stadion: Dizeldorf Arena

Sudija: Hesus Gil Manzano (Španija)

AUSTRIJA: Penc - Poš, Danso, Vuber, Muene - Seivald, Sabicer Laimer, Baumgartner, Grilič - Gregorič.

Francuska: Maingan - Hernandez, Saliba, Upamekano, Kunde - Rabio, Kante, Grizman - Tiram, Embape, Dembele.

Anketa

Ko pobeđuje na meču Austrija - Francuska?

Meč dana igraju Francuska i Austrija, a navijači će imati prvi put priliku da na terenu vide Kilijana Embapea od kada je prešao u Real Madrid.

Austrija već godinama važi za itekako teškog protivnika i kvalitetnu reprezentaciju, a kvalifikacionu grupu završili su na 2. mestu, iza Belgije, a ispred Švedske, Azerbejdžana i Estonije.

Imali su odličan učinak od 6 pobeda, 1 remi i 1 poraz, i to od Belgije, kod kuće.

Mimo toga, odigrali su još 5 prijateljskih utakmica, te upisali pobede protiv Nemačke, Slovačke, Turske i Srbije, dok su odigrali nerešeno sa Švajcarcima.

Sa druge strane terena nalazi se finalista prethodnog Svetskog prvenstva u Kataru, a Francuzi su se „prošetali“ kroz grupnu fazu ostvarivši 7 pobeda i 1 remi, uz gol razliku 29:3. Na taj način, iza sebe ostavili su Holandiju, Grčku, Irsku i Gibraltar.

BONUS VIDEO: NASTAVLjA SE MISIJA EURO 2024: Orlovi u dobrom raspoloženju na drugom treningu u Auzburgu

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00