POTPUNO "LUDA" UTAKMICA NA EURO 2024: Portugal overio nokaut fazu uz najčudniji gol na prvenstvu

22. 06. 2024. u 19:54 >> 18:37

Fudbalska reprezentacija Portugala savladala je selekciju Turske 3:0 u drguom kolu grupe F, čime su obezbedili prolaz u osminu finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

ПОТПУНО ЛУДА УТАКМИЦА НА ЕУРО 2024: Португал оверио нокаут фазу уз најчуднији гол на првенству

Od samog početka meča bilo je uzbuljivo u Dortmundu, Portugal je krenuo agresivno i Ronaldo i družina su pokušavali da dođu do prednosti što pre. Inicijativa se isplatila u 21. minutu kada je pogodio Bernardo Silva. Turska je takođe imala svoje šanse, dolazili su do gola Koste, ali nisu bili dovoljno precizini. Međutim ono što se desilo u 28. minutu svakako je jedna od najupečatiljvijih situacija na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu. Akajadin je probao da vrati loptu ka Bajindiru, međutim nisu se dobro razumeli i lopta je završila u golu. Nije ovo poljuljalo Turke. Nastavili su sa napadima, i pokušavali da ugroze gol Portugalaca, ali do kraja poluvremena nisu uspeli.

Drugo poluvreme proteklo je potpuno u znaku Portugalije. Čuvali su Portugalci loptu i strpljivo igrali na sredini terena ne bi li sačuvali kapitalnu prednost iz prvog dela igre. Nastavili su da greše Turski fudbaleri, i upravo u u 56. minutu su uspeli da ih ponovo kazne Portugalci. Uzeo je Ronaldo loptu na nekih tridesetak metara od gola, asistirao Fernandešu koji je bez problema postigao gol za 3:0. Nakon toga Turska je u potpunosti psihološki pala. Nije im pogoao ni supertalentovani Arda Guler koji je ušao polovinom drugog dela igre, ali nije uspeo da promeni rezultat. Do kraja meča Portugalci su mirno držali loptu u svojim nogama i rutinski priveli kraju, te obezbedili nokaut fazu.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Nakon današnjih mečeva, Portugal je postao treća selekcija uz Španiju i Nemačku koja se plasirala u nokaut fazu Evropskog prvenstva, dok je Turska i dalje u solidnoj poziciji zbog pobede u prvom kolu sa tri boda. U najtežoj situaciju su Gruzija i Češka koje imaju po jedan bod i moraju da idu na pobedu u poslednjem kolu da bi obezbedili prolaz dalje.

Turska - Portugal (0:3)

Druga poluvreme:

90' + 5' - Kraj meča! Portugal je pobedio!

90' + 2' - Brzo se sve razrešilo. Meč je nastavljen.

90' - Pet minuta će se još igrati, ali možda i duže jer je meč prekinut! Ušao je navijač na teren.

88' - Zamalo da Portugal da i četvrti gol. Sjajna prilika za Fernandeša, ali brani Bajindir.

85' - "Odrađuju" se poslednji minuti ovog meča. Portugal čuva loptu i rezultat, dok Turska ne može da pripreti ozbiljnije.

80' - Pokušavaju Turci da ugroze nekako gol Portugala, ali svaki napad je potpuno bezopasan. Portugal deluje zaista dobro i jasno je da će ovde upisati ubedljiv trijumf.

75' - Nije dobra situacija za Tursku. Pored velikog minusa, sada se povredio i tragičar Akajdin i morao je da napusti teren uz pomoć lekara.

69' - Ušlo je tursko "čudo od deteta" Arda Guler, ostaje da se vidi da li će doći do promene rezultata.

66' - Ponovo su Portugalci imali napad. Ali Ronaldo je bio neprecizan udarcem glavom.

60' - Pokušavaju Turci, ali svi pokušaji bili su iz daljine. Ne uspevaju da ugroze Portugalce, šta više, otvaraju im prostor za kontranapade, ali nema promene rezultata.

56' - GOL! Ponovo greška turske odbrane. Ronaldo je oduzeo loptu, lako uposlio Bruna Fernandeša i doneo viskih 3:0.

53' - Iz daleka je Jaziči probao, ali bio je to lak posao za Dijega Kostu.

52' - Portugalija tek sad dobija prvi korner, iz jedne potpuno bezazlene situacije.

50' - Portugalci dobro čuvaju loptu. U potpunosti kontrolišu ritam na početku drugog dela utakmice.

45' - Počelo je drugo poluvreme! Sada prvi napad ima Turska.

Prvo poluvreme:

45' +1' - Kraj prvog poluvremena! Portugal vodi 2:0.

45' - Jedan minut će se još igrati.

41' - Kokču je pokušao da matria Kostu iz daljine, ali nije uspeo.

39' - Leao je pokušao da simulira u kaznenom prostoru, ali sudija nije naseo na trik i dodelio mu je žuti karton.

18.40 - Sada se pojavio još jedan zanimljiv podatak. Portugal je pobedio poslednjih 11 mečeva kada je strelac bio Bernardo Silva.

18.30 - Desio se (upravo) najluđi autogol na ovom kontintalnom šampionatu. A baš na ovaj dan, pre 30 godina, Kolumbijac Andres Eskobar je dao onaj mundijalski autogol, zbog kog je potom ubijen u Kolumbiji.

Eskobarova sestra je, inače, izjavila (o toj mundijalskoj utakmici sa SAD, koja je Kolumbijce, zbog poraza od 1:2, koštala eliminacije već u grupnoj fazi).
- Kada je rezultat postao 1:0, moj devetogodišnji sin mi je rekao "Mamice, hoće li oni sad da ubiju Andresa?", a rekla sam mu "Neće, sunce moje, ljude ne ubijaju zbog njihovih grešaka. A i u Kolumbiji svi vode Andresa".

Ubicu su, inače, osudili na 43 godine zatvora. Posle 11 "odelžanih" pušten je na slobodu zbog dobrog vladanja. Na Eskobarovoj sahrani bilo je više od sto hiljada ljudi, a govorio je čak i predsednik države.

31' - Turska nije pala posle najluđeg autogola na prvenstvu. Odmah su uzvratili sjajnom prilikom, ali bez promene rezultata.

29' - GOL! Kakva greška Turske! Ovo je neverovatno kakav autogol je dala Turska! Akajdin je poslao loptu u svoju mrežu.

24' - Nastvaljaju Portugalci vrlo agresivno. Bruno Fernandes je imao sjajnu priliku. Turci ne mogu da izađu iz svog šesnaesterca.

22' - GOL! Bernardo Silva je postigao pogodak. Mendes je uputio centaršut koji je Silva sjajno iskoristio.

21' - Krenuli su Turci u kontranapad i imali su sjajnu priliku, ali iskusni Pepe to rašišćava i otklanja opasnost za svoju ekipu.

15' - Sjajan dribling Ronalda, potom i dobar centaršut, ali je Leao loše zahvatio loptu. Ostaje 0:0.

13' - Vitinja je uputio centaršut u šesnaesterac, ali niko nije dobro zahvatio tu loptu.

8' - Sada su i Portugalci zapretili. Ronaldo je probao glavom, ali neprecizno.

6' - Ponovo je Arktukoglu imao sjajnu priliku ali nije bio precizan. Korner za Tursku.

5' - Turska je imala prvu ozbiljniju priliku! Međutim nisu bili precizni Turci. Akturkoglu nije pogodio.

1' - Meč je počeo! Sa centra su krenuli fudbaleri Portugala!

Sastavi:

Turska (4-3-3): Bajindir - Čelik, Akajdin, Bardakči, Kadioglu - Kokču, Čalhanoglu, Ajhan - Akgun, Jilmaz, Akturkoglu.

Portugal (4-3-3): Kosta - Kanselo, Dijas, Pepe, Mendes - Vitinja, Palinja, Fernandes - Silva, Ronaldo, Leao.

Anketa

Ko pobeđuje?

Uoči meča:

Reprezentaicje Turske i Portugalije dočekuju ovaj meč u sjajnom raspoloženju. Obe selekcije su ubeležile pobede u prvom kolu i ovaj meč može da odluči koja će ekipa biti i prva na tabeli. Turska je u prvom kolu savladala Gruziju 3:1 dok je Portugal bio bolji od Češke posle preokreta 2:1. Nakon ovog susreta znaće se poredak na tabeli grupe F. Danas ranije su Gruzija i Češka podelili bodove jer su odigrali nerešeno 1:1.

BONUS VIDEO: DAN POSLE: Pola tima Srbije izašlo na trening posle remija sa Slovenijom

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00