SADA SU POZNATI SVI ČETVRTFINALISTI EURO 2024: Neverovatni Demiral sa dva gola srušio Austriju i izazvao veliko slavlje turskih navijača!

Filip Milošević

02. 07. 2024. u 22:54

Fudbalska reprezentacija Turske poslednji je četvrtfinalista, pošto je u osmini finala savladala Austriju rezultatom 2:1.

САДА СУ ПОЗНАТИ СВИ ЧЕТВРТФИНАЛИСТИ ЕУРО 2024: Невероватни Демирал са два гола срушио Аустрију и изазвао велико славље турских навијача!

Da su birali Turci, ne bi izabrali da im bolje krene meč. Već u prvom minutu stigli su do prednosti preko Demirala. Do poluvremenu su pritiskali Austrijanci ali nikako nisu uspevali da stvore veću priliku.

U nastavku igre, do 55. minuta viđen je neverovatan pritisak Austrije, Arnautović je imao najbolju šansu kada je izašao sam oči u oči sa golmanom ali nije uspeo da je iskoristi.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Nekoliko minuta kasnije, tačnije u 59. minutu stiže kazna i Demiral postiže drugi pogodak na meču i donosi velikih dva gola prednosti za izabranike Montele. Samo sedam minuta kasnije se nominalni domaćin vraća u igru preko Gregoriča, koji vraća nadu navijačima Austrije.

Ređali su se kao na traci napadi Austrije do kraja meča, ali izabranici Ragnika nisu uspeli da dođu do izjednačujućeg pogotka i eventualnih produžetaka.

Turska će u četvrtfinalu igrati sa Holandijom.

Ostali parovi četvrtfinala:

Engleska - Švajcarska

Portugal - Francuska

Nemačka - Španija

Kraj meča, Turska - Austrija 2:1!

90' Kraj! Turska se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom od 2:1 nad Austrijom.

84' Veliku priliku propušta Baumgartner! Pucao je glavom sa 8,9 metara bukvalno na prazan gol ali nije uspeo da pogodi.

78'  Selektor Turske Vinćenco Montela vadi Gulera i Jildiza, ulaze Jokušlu i Akturkoglu.

73' Austijanci baš stiskaju u ovim momentima, ''seva'' na sve strane.

66' NOVI POGODAK! Gregorič smanjuje rezultat, sada je 2:1 za Tursku! Nakon kornera lopta se u kaznenom prostoru izodbijala do napadača Austrije koji ''zakucava'' loptu u mrežu.

59' GOOOOL! 2:0 za Tursku, ponovo je strelac Demiral! Ovog puta glavom postiže pogodak!

54' Kakav pritisak Austrije. Imali su ponovo dobru šansu, iz šesnaesterca su pucali ali je Demiral bio na pravom mestu kako bi loptu skrenuo u korner.

51' Auh, šta je uspeo da promaši Arnautović! Fudbaler Intera je izašao sam ispred golmana Turske i šutirao direktno u njega!

47' Gregorič je ušao u igru umesto Šmita i odmah se našao u velikoj šansi. Šutirao je nekoliko centimetara pored leve stative.

46' Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme, Turska - Austrija 1:0

45' Kraj prvog poluvremena! Na petnaestominutni odmor se ide sa prednošću Turske od 1:0.

38' Trude se Austrijanci da dođu do poravnanja rezultata. Napadaju pretežno po desnom boku, uglavnom tražeći Arnautovića ali im to ne polazi za rukom.

31' Minuti koji pripadaju Turskoj, oni trenutno kontrolišu sva dešavanja na terenu.

25' Zamalo Demiral da postigne i drugi pogodak na ovom meču, što bi bilo ravno čudu pošto je on defnazivac. ''Pucao'' je glavom nakon centaršuta tik iznad prečke.

19' Pritiskaju izabranici Ragnika međutim ne uspevaju za sada da dođu do gola.

11' Probao je Sabicer da ugrozi Gunoka međutim živi zid odrađuje posao.

5' Odmah je pokušala da uzvrati Austrija. Nakon kornera su imali veliku priliku ali nisu uspeli da uguraju loptu u gol.

1' GOL! Demiral je nakon kornera i odbijanja u kaznenom prostoru bio na pravom mestu, te je zakucao loptu u mrežu! 1:0 za Tursku.

1' Meč u Lajpcigu je počeo! Sa centra su krenuli igrači Austrije.

Sastavi:

Austrija: Penc - Poš, Danso, Linhart, Mvene - Sejvald, Lajmer – Šmit, Baumgartner, Sabicer - Arnautović

Turska: Gunok - Muldur, Demiral, Bardakči, Kadioglu - Ajhan, Juksek - Guler, Kokču, Jildiz - Jilmaz