PENALI ODLUČILI POLUFINALISTU EURO 2024: Feliks tragičar Portugala, Francuska ide na megdan Španiji!

Filip Milošević

05. 07. 2024. u 23:46

Fudbalske reprezentacije Francuske i Portugala odmerile su snage u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Nakon penala bolji su bili Francuzi i zakazali su polufinalni duel sa Španijom - konačan rezultat, posle 0:0 nakon 120 uzbudljivih minuta, bio je 5:3 za "trikolore".

ПЕНАЛИ ОДЛУЧИЛИ ПОЛУФИНАЛИСТУ ЕУРО 2024: Феликс трагичар Португала, Француска иде на мегдан Шпанији!

Prvo poluvreme je prošlo u ispitivanju snaga. Ni jedna od ekipa nije stvorila stopostotnu priliku. Nekoliko polu-šansi na obe strane, ali ništa što će ostati u sećanju. Najbolji momenat prvih 45 minuta bio je verovatno udarac Bruna Fernandesa, kojem je Kristijano Ronaldo začudo prepustio slobodan udarac, ali fudbaler Mančester junajteda nije bio precizan, njegov šut je otišao nekoliko santimetara iznad prečke.

Tokom drugog poluvremena viđen je mnogo bolji fudbal, imali su svoje šanse i jedni i drugi, najbolje su propustili za Francuze Kolo Muani i Kamavinga, dok je kod Portugala najbliži postizanju gola bio Vitinja.

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

Otišlo se u produžetke, u kojima su obe ekipe delovale kao da ne žele da napadnu, već da odu na penale i da se tamo reši pitanje polufinaliste. Najbolju priliku u drugom produžetku imao je Nuno Mendes koji je omašio zicer u poslednjem minutu.

Tragičar u penal seriji bio je Žoao Feliks koji je jedini promašio penal. Odlučujući jedanesterac za Francusku izveo je Teo Ernandez i sigurnim šutem odveo ekipu u polufinale.

Tamo će Francuzi odmeriti snage sa Špancima.

---

Penali:

Francuska penali: 1. Dembele - pogađa. 2. Fofana - pogađa. 3. Kunde - pogađa. 4. Barkola - pogađa 5. Teo Ernandez - pogađa i odvodi Francuze u polufinale!

Portugal penali: 1. Ronaldo - pogađa. 2. Silva - pogađa. 3. Feliks - promašuje 4. Mendeš - pogađa

120' Kraj drugog pordužetka, 0:0. Na redu su penali!

119' Veliku šansu je propustio bek Portugala, Nuno Mendeš! On je promašio ''zicer'' i ostavio Francusku u igri.

112' Udarac Dembelea, preko gola.

108' Velika šansa za Žoao Feliksa. ''Pucao'' je glavom u spoljni deo mreže!

106' Počeo je drugi produžetak!

105' Kraj prvog produžetka! 0:0.

104' Pokušao je Konseisao šutem izvan šesnaesterca ali je bio i više nego neprecizan.

94' Šta je promašio Kristijano Ronaldo, sve je uradio Konseisao, pronašao svog špica, a on je sa pet metara prebacio gol.

91' Počeo je prvi produžetak!

90+3' Kraj meča, 0:0. Ide se u produžetke!

88' Jedan od poslednjih pokušaja na meču bio je delo Kantea. On je ''opalio'' sa 20-ak metara ali je golman bio siguran.

79' Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Palinja koji će propustiti polufinale ukoliko se Portugal plasira.

71' Kamavinga sa svega četiri, pet metara šutira pored leve stative! Nestvaran promašaj!

65' Sada i Francuzi stvaraju stopostotnu šansu. Kolomuani je šutirao unutar kaznenog prostora a Ruben Diaš sjajnim uklizavanjem sprečava vođstvo ekipe Didijea Dešama.

63' Nova šansa! Vitinja sa svega pet metara šutira a Manjan ponovo izlazi kao pobednik.

61' Ogromna prilika za Portugal! Bruno Fernandes je izašao jedan na jedan sa Manjanom, a golman ''Galskih petlova'' neverovatnom odbranom spasava svoju ekipu!

57' Lopta je u glavu pogodila nakon centaršuta Mbapea koji je nedavno polomio nos i sada oseća posledice.

51' Probio je Nuno Mendeš po levoj strani, pao u šesnaestercu ali je sudija pokazao da se igra nastavi dalje i da od penala neće biti ništa.

46' Počelo je drugo poluvreme! Sa centra su krenuli fudbaleri Portugala.

Kraj prvog poluvremena (0:0)

45' Kraj prvog poluvremena!

42' Bruno Fernandeš je imao dobru priliku za poodak. Slobodan udarac sa otprilike 25 metara, njegov šut odlazi tik iznad prečke.

35' Velika borba u Hamburgu! Uskoro će poluvreme a i dalje nismo videli ni jednu stopostotnu šansu.

28' Novi udarac Francuza. Probao je i Kamavinga šutem izvan šesnaesterca, međutim šut je otišao visoko iznad gola.

20' Pokušao je Kolo Muani sa velike udaljenosti ali je Košta bio siguran.

14' Bez većih prilika u prvih petnestak minuta meča. Francuzi su ofanzivniji, ali i dalje je to ''početno ispitivanje snaga''.

5' Žestoko se igra na početku meča. Visok tempo, reprezentacije uglavnom po desnoj strani napadaju.

1' Počeo je meč u Hamburgu!

SASTAVI:

Francsuka: Menjan, Kunde, Upamekano, Saliba, Ernandez, Kante, Čuameni, Kamavinga, Grizman, Mbape, Kolo Muani.

Portugal: Košta - Kanselo, Pepe, Diaš, Mendeš, Vitinja, Palinja, Fernandes, Silva, Leao, Ronaldo.

UOČI MEČA:

Ovo će biti repriza finala Evropskog prvenstva iz 2016. godine kada je Portugal preko Edera stigao do trofeja.

Francuska je uz dosta muke savladala Belgiju u osmini finala autogolom Vertongena, a jedina su reprezentacija ikada koja je došla do četvrtfinala a da nije postigla gol iz igre (dva autogola i jedan iz penala).

Portugal se mučio protiv Slovenije u osmini finala, heroj je bio golman Košta koji je odbranio tri penala Slovencima i tako ''ostavio žive'' Portugalce.

BONUS VIDEO: FRKA, ALI NE VELIKA: Manji požar u metro stanici kod koje su okupljeni srpski navijači u Minhenu