INSPEKCIJA ČEŠLJA FSS: Ko je i zbog čega u Savezu kršio Zakon o sportu?!
PUČ u FSS koji je predvodio Novica Tončev je, za sada uspeo, a grupa okupljena oko prvog čoveka Radnika iz Surdulice i ministra u Vladi Srbije je brzopotezno, pre četiri dana, smenila sa mesta zamenika predsednika Marka Pantelića i na njegovo mesto postavila Nenada Bjekovića.
Foto: Nebojsa Parausic
"Pučisti" okupljeni u Izvršni odbor koji možda i nema legitimitet da radi su priznali da su mesecima kršili Zakon o sportu, a ko je ovde u pravu i šta će na kraju da se dogodi, presudiće možda Osnovni sud u Beogradu, možda i UEFA, ali će pre svih njih u istragu da se uključi Sportska komisija, odnosno Odsek za inspekcije poslove u sportu, koji funkcioniše pri Ministarstvu omladine i sporta.
U narednih nekoliko dana krenuće inspekcijski nadzor svih odluka koje su u poslednjih godinu dana dovele do sukoba dve frakcije u FSS, a sve je kulminiralo ostavkom bivšeg predsednika Slaviše Kokeze koji je pre dva meseca napustio funkciju zbog sumnji da je uključen u organizovani kriminal.
Sportska inspekcija ima svojih šest osnovnih delatnosti, ali u slučaju FSS ima apsolutno pravo da "svojim rešenjem privremeno zabrani obavljanje sportskih aktivnosti i sportskih delatnosti zbog neispunjenosti uslova za njihovo obavljanje, do ispunjavanja uslova". FSS je cirkusom koji je stvoren pre nekoliko dana apsolutno ispunio sve uslove da na Terazije 35 uđu sportski inspektori i utvrde ko je u pravu i ko će da sedne na mesto zamenika predsednika FSS: Pantelić ili Bjeković. Odnosno, ko mora da napusti Terazije 35.
Fudbalska javnost u Srbiji je uglavnom zbunjena dešavanjima od ponedeljka, ali i jedva čeka da se vidi ko "mafija" po kući fudbala. Odgovor ćemo sačekati nekoliko dana, kada sportski inspektori iz Ministarstva omladine i sporta temeljno, valjda i po slovu Zakona o sportu, urade svoj posao. Apsurd je da će ući u savez koji je javno i otvoreno priznao da je njegov Izvršni odbor kršio taj isti zakon od oktobra 2020. kada je Pantelić postavljen za zamenika predsednika.
LjAJIĆ: RAZMIŠLjAM O KANDIDATURI
RASIM Ljajić, potvrdio je pisanje "Novosti", i rekao da će se najverovatnije kandidovati za predsednika FSS u emisiji "Pravi ugao" na RTV Vojvodina.
Preporučujemo
"GOREĆE" NOU KAMP: Barsa dočekuje razigrani Atletiko u meču koji ima ozbiljan uticaj na borbu za titulu
BARSELONA i Atletiko Madrid sudariće se u utorak uveče na „Kamp Nou“ (21.00) u meču koji može ozbiljno da pomeri ravnotežu u borbi za titulu. Katalonci brane prvo mesto, dok „jorgandžije“ jure osmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima koji bi ih izjednačio sa Barsom po broju osvojenih bodova.
02. 12. 2025. u 07:30
KAKAV HAOS! Fudbaleri upali u svlačionicu suparnika i pretukli ih (VIDEO)
Najnovije sportske vesti su više za rubriku "crna hronika".
03. 12. 2025. u 11:15
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (2)