PROVERA BEZ GOLOVA: Remi Srbije i Rusije
KOMBINOVANI tim Srbije do 21 godine koji sa klupe predvodi Zvonko Živković odigrao je duel sa Rusijom koji je završen bez golova.
Foto: FSS
"Orlići" su uputili devet udaraca, pogodili i stativu, a raspoložen je bio Zukić sa nekoliko propuštenih prilika.
Srbija je bila mnogo bliža vođstvu u prvom delu igre, izabranici selektora Zvonka Živkovića uputili su čak devet udaraca ka mreži gostujuće selekcije, a u jednom trenutku i stativa je bila saveznik Rusije. I bez praktično desetak igrača koji su bili ili povređeni ili priključeni "A" selekciji za mečeve u Japanu, Srbija je delovala dosta dobro, kontrolisala dešavanja na terenu. Prvo uzbuđenje videli smo posle pokušaja Lazara Pavlovića iz slobodnog udarca, ali lopta je završila na stativi.
Definitivno najbolju priliku imao je Vidosavljević, praktično je bio jedan na jedan sa ruskim čuvarom mreže, ali se odlučio za potez više, stigao je da uputi udarac, ali lopta se posle intervencije jednog defanzivca gostiju odbila i završila tik pored stative. Minut kasnije usledio je centaršut, a najviši u skoku bio je Kamenović. Lopta je završila preko gola. S druge strane Rusi su najopasnije pripretili u 38. Minutu, probili su po desnoj strani, ali Slavković je refleksno, sjajnom intervencijom sprečio siguran gol.
U nastavku meča selektor Zvonko Živković promenio je kompletnu postavu, a treba imati u vidu da ovu selekciju već za dva dana, 8.juna očekuje nova, veoma zahtevna provera, protiv olimpijske selekcije Brazila. I opet smo prvi imali sjajnu priliku, Zukić je mogao glavom da savlada golmana ruske selekcije. Bez obzira na promene i ova postava „orlića“ se potrudila da pre svega taktički odradi sve ono što je tražio selektor Zvonko Živković. Ponovo smo videli nekoliko lepih akcija, možda i najlepšu u 66. minutu posle koje se Zukić opet našao u dobroj prilici, ali lopta je završila pored stative.
I Lučić je mogao da obeleži debi golom, sve je dobro uradio, posle jedne greške u zadnjoj liniji Rusa, našao se oči u oči sa golmanom koji je ipak sprečio vođstvo naše selekcije. I to nije sve, igrao se 80. minut kada smo loptu već videli u golu, Zukić je bio u situaciji da sve reši, ali neko od ruskih igrača je klizajućim startom sprečio siguran gol. Kada se toliko prilika propusti, onda zna da sledi kazna, ali na sreću Kosarev koji se našao sam ispred Milojevića lobom je gađao gol, ali lopta je za malo završila pored stative. Utisak je da ne bi bilo pravedno da je bilo drugačije. Na kraju remi za kojim Srbija može više da žali.
Već za dva dana ih čeka novi test protiv olimpijske selekcije Brazila.
Preporučujemo
OVO NISMO VIĐALI U ZVEZDI: Majstorija Miloša Degeneka na treningu Australije (VIDEO)
06. 06. 2021. u 19:52
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)