BABANGIDA O UMARU SADIKU: Sadik je sazreo, pokazaće koliko ume
TIDžANIJA Babangida legendarni je reprezentativac Nigerije, a o bivšem fudbaleru Partizana Umaru Sadiku ima samo reči hvale.
FOTO: M. Vukadinović
Nekadašnji fudbaler Ajaksa pohvalio je igru Sadika u Almeriji za koju je postigao 20 golova na 40 utakmica.
- Sadik je sazreo. Igrao je dobro u klubu, iako se radi u španskoj Segundi. Postigao je veliki broj golova za klub. Pokazao je veliki potencijal. Ako Sadik dobije šansu u redovima Super Orlova, mislim da će biti u stanju da se još više pokaže, rekao je Babangida.
Veruje Babangida da je napadač spreman za reprezentaciju.
- Verujem da će on vrlo brzo iskoristiti šansu i pokazati treneru i Nigerijcima koliko je dobar. I sposoban da nosi reprezentativni dres Nigerije.
Sadikova karijera imala je buran početak, nastupao je za Speciju, Romu, Bolonju, Torino, Bredu, Rendžers, Peruđu, a pre odlaska u Španiju bio je dominantan u dresu Partizana.
Sada se po pisanju medija za njega interesuju brojni klubovi.
Preporučujemo
JUČE SMO PROŠLI - NAŠI PREDLOZI: "Tipov" tiket za petak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila sledeće predloge.
24. 10. 2025. u 08:06
RUSIJA JE ZAPANjENA: Ne može da veruje šta joj je Poljska upravo uradila!
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.
23. 10. 2025. u 14:39
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)