NEKA IGRE POČNU: Olimpijski plamen stigao u Tokio
Olimpijski plamen stigao je u u Tokio uz skromnu ceremoniju, kojoj je prisustvovalo samo nekoliko ljudi.

Foto: Jutjub printskrin/Nippon TV News 24 Japan
Tačno dve sedmice pre otvaranja OI 23. jula, olimpijski plamen je simbolično predan guvernerki Tokija Juriko Koike, a organizatori su odlučili da plamen dočekaju na ovaj način, kako bi se sprečila mogućnost zaraze korona virusom.
Ceremonija nošenja baklje počela je u martu i pratile su je brojne demonstracije, a tako je bilo i danas, kada se grupa demonstranata ispred Olimpijskog stadiona okupila sa parolama protiv održavanja Igara i porukom da olimpijski plamen treba ugasiti, prenose agencije.
Organizatori Olimpijskih igara i japanski zvančnici su juče su saopštili da na takmičenjima neće biti gledalaca.
(Tanjug)

AKO DOBIJEM MAKSIMALU KUPIĆU TI BMV! Nestvarne kladioničarske priče Milana Đurice (VIDEO)
"KLADIONIČARSKE PRIČE" Milana Đurice su video-projekat kompanije Novosti namenjen svim ljubiteljima sportskog klađenja koji mogu da uživaju u zanimljivim pričama najpoznatijeg srpskog tipstera i njegovih gostiju.
30. 06. 2025. u 14:00

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)