BEZ RONALDA I KEJNA: UEFA izabrala najbolju postavu na Evropskom prvenstvu
UEFA je izabrala idealni tim Evropskog prvenstva u kome su petorica Italijana, tri Engleza i po jedan fudbaler iz Belgije, Danske i Španije.
FOTO: AP/Tanjug
Najbolja jedanaestorica na nedavno završenom šampionatu su: Đanluiđi Donaruma(Italija), Kajl Voker (Engleska), Leonardo Bonuči (Italija), Hari Megvajer (Engleska), Leonardo Spinacola (Italija), Pedri (Španija), Žoržinjo (Italija), Pjer Hojberg (Danska), Federiko Kjeza (Italija), Romelu Lukaku (Belgija) i Rahim Sterling (Engleska).
Za ovu postavu odlučila se stručna komisija UEFA koju čini 16 bivših igrača i trenera. Upečatljivo je da se u ovoj postavi nisu našla imena najboljih strelaca prvenstva sa po pet pogodaka, Portugalca Kristijana Ronalda i Čeha Patrika Šika, nije bilo mesta ni za prvog golgetera "Gordog Albiona" - Harija Kejna (četiri). Možda je malo iznenađenje izbor Rahima Sterlinga u špicu, koji nije briljirao u završnici turnira.
Kao što je poznato, za najboljeg fudbalera šamionata proglašen je fenomenalni golman "azura" Đanluiđi Donaruma, kome je to priznanje dodeljeno odmah nakon završetka finalnog meča. Takođe, mesto u prvom timu našlo se i za vezistu Španca, Pedrija (18), najboljeg mladog igrača EVRA.
Preporučujemo
DAVID PROTIV GOLIJATA U MINHENU: Sve osim ubedljivog trijumfa Bajerna nad belgijskim prvakom bilo bi ogromno iznenađenje
FUDBALERI Bajerna ugostiće Rojal Sen Žiloaz pred punim tribinama "Alijanc arene" u sedmom kolu grupne faze Lige šampiona (21.00). Dok Bavarci jure direktan plasman u osminu finala, gosti se i dalje nadaju plasmanu u plej-of, sa samo dva boda zaostatka za željenom zonom.
21. 01. 2026. u 07:00
HRVATSKA NEĆE DA IGRA SA SRBIJOM U POLUFINALU! Kakav rasplet na Evropskom prvenstvu u vaterpolu!
Najnovije vesti sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2026, čiji je domaćin Beograd, tiču se vaterpolo reprezentacije Srbije.
21. 01. 2026. u 19:22
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)