LAŽNA DRŽAVA KOSOVO OSVOJILA ZLATO: Krasnići u finalu srušila Japanku

Марко Паунић
Marko Paunić

24. 07. 2021. u 16:44

Prvi "pravi" takmičarski dan na Olimpijskim igrama doneo je veliku radost našim ljubiteljima sporta.

ЛАЖНА ДРЖАВА КОСОВО ОСВОЈИЛА ЗЛАТО:  Краснићи у финалу срушила Јапанку

Foto: AP

Dva rana nastupa i - dve medalje:

Srebro je osvojio Damir Mikec u streljaštvu, bronzu Tijana Bogdanović u tekvondou, a zlatu se raduju na Kosovu i Metohiji.

Naime, džudistkinja Distrija Krasnići, koja u Tokiju nastupa pod zastavom samoproglašene Republike Kosovo, osvojila je najsjajnije odličje na Olimpijskim igrama koje se održavaju u Japanu.

Ona je u finalu kategorije do 48 kilograma savladala sa 1:0 Japanku Funu Tonaki.

Ovo su druge Igre na kojima Kosovo* ima svoju delegaciju, a i sa prošlih je jedna zlatna medalja otišla u južnu srpsku pokrajinu: džudistkinja Majlinda Keljmendi pobedila je u konkurenciji takmičarki do 52 kilograma.

Ona će titulu braniti i u Tokiju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MILIONI, AVIONI! Rusija gleda i ne veruje: Dejan Stanković doveo transfer bombu!

MILIONI, AVIONI! Rusija gleda i ne veruje: Dejan Stanković doveo transfer bombu!

Rusija je, otkako je Dejan Stanković preuzeo FK Spartak iz Moskve, isprva bila sumnjičava prema njegovim kvalitetima jer i uvodni rezultati nisu bili dobri. Ali, kako je jesenji deo sezone odmicao, tako je (već godinama) poljuljani moskovski gigant počeo da briljira, pa je sada jedan od konkurenata za titulu. A srpski stručnjak je povukao možda i ključni potez.

06. 02. 2025. u 12:22

Komentari (0)

OGROMNO INTERESOVANJE: Rasprodate karte za Kup Radivoja Koraća