KAD JE TEŠKO – SKOLA: Agentinski veteran vodio reprezentaciju do četvrtfinala
KOŠARKAŠKA reprezentacija Argentine plasirala se danas u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju, pošto je pobedila Japan sa 97:77 (26:16, 20:22, 19:15, 32:24), u utakmici trećeg kola Grupe C.

Foto: AP
Do prve pobede na turniru Argentinu je predvodio Luis Skola sa 23 poena i 10 skokova. Fakundo Kampaco pobedi je doprineo sa 17 poena, 11 asistencija i sedam skokova, Gabrijel Dek sa 16 poena, a Markos Delija sa 14 poena i sedam skokova.
U japanskom timu najefikasniji su bili Judaj Baba sa 18 poena i sedam skokova i Juta Vanabae sa 17 poena i devet skokova. Rui Hatimura dodao je 13 poena i 11 skokova.
To je peti put uzastopno da se Argentina plasirala u četvrtfinale olimpijskog turnira, a svaki put igrao je Skola. Argentina je osvojila zlato u Atini 2004. godine, bronzu u Pekingu četiri godine kasnije, u Londonu 2012. godine zauzela je četvrto mesto, a pre pet godina u Rio de Žaneiru bila je osma.
Japan je završio takmičenje bez pobede i to je prvi put da domaća selekcija ne ostvari trijumf na Olimpijskim igrama, još otkako je Finska izgubila sve tri utakmice 1952. godine u Helsinkiju.
Preporučujemo

SRĐAN PROČITAO U PROGRAMU PORUKU NOVAKA ĐOKOVIĆA: Tata, moram u Tokio, zbog Srbije!
31. 07. 2021. u 22:50

NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za utorak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila sledeće predloge.
01. 07. 2025. u 07:00

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)