PREOKRET! MESI NE MOŽE U PSŽ? član Barselonine uprave podneo zahtev EK za blokadu dolaska Argentinca na Park prinčeva
LIONEL MESI se oprostio od navijač Barselone i potvrdio da je "realan sled događaja" njegov prelazak u Pari sen Žermen. Pojedinci iz uprave Barselone izgleda teško s mire s time.
Foto: EPA
Jedan član uprave katalonskog kluba podneo je zahtev Francuskom sudu i Evropskoj komisiji da blokiraju ugovor Argentinca i PSŽ jer u Francuskoj nije doneta odredba o poštovanju finansijskog fer-pleja.
U pravilniku se navodi da fudbalski klubovi ne smeju da troše više novca na plate svojih timova nego što zarađuju. Ista pravila važe u većini drugih najjačih evropskih fudbalskih liga, ali ne i u Francuskoj, a razlog tome je, prema mišljenju člana Barselone koji je podneo zahtev, to što čelnici francuskog fudbala na svaki način žele da pomognu PSŽ da postane šampion Evrope .
On kaže da bi svaki transfer Mesija u PSŽ bio "narušavanje konkurencije sa drugim nacionalnim ligama" i da bi kao takav bio "štetan i za navijače Barselone". To bi takođe uticalo na tržišnu konkurenciju unutar Evropske unije i stoga bi predstavljalo nelegalnu državnu pomoć.
U međuvremenu, hiljade navijača PSŽ okupilo se ispred pariskog aerodroma kako bi dočekalo Mesija, iako on još nije napustio glavni grad Katalonije.
JURIMO TREĆI U NIZU! Evo TIP tiketa za četvrtak
PONOVO su naši tipsteri bili na visini zadatka!
04. 12. 2025. u 07:10
ZBOG SRBIJE (OPET) ZGROZILI SVET: Evo šta su sad uradili huligani iz Bosne!
Bosanski navijači opet su šokirali mnoge.
03. 12. 2025. u 17:13
NEMA DOVOLjNO NAFTE: Prestonica i zapad države BEZ STRUJE - milioni u mraku! Kolaps elektro-mreže u Kubi
MNOGI stanovnici ove države svakodnevno se suočavaju sa nestankom struje koji traje 20 sati ili duže.
03. 12. 2025. u 20:26
Komentari (0)