ŠAMPION SE SPOTAKAO NA STARTU: Ajaks remizirao protiv Tventea

22. 08. 2021. u 18:17

FUDBALERI Ajaksa kiksnuli su na početku borbe za šampionsku titulu u Holandiji remijem sa Tventeom u drugom kolu Eredivizije.

ШАМПИОН СЕ СПОТАКАО НА СТАРТУ: Ајакс ремизирао против Твентеа

Dušan Tadić i saigrači su odigrali 1:1, a pobedu su ispustili u završnici susreta u kom su prvi poveli u 51. minutu.

Ni zvučno pojačanje u vidu Sebastijena Alea, niti loša forma Tventea i tri poraza, uz jedan remi iz mečeva koji su prethodili Ajaksu nisu pomogli „kopljanicima“.

Ajaks je poveo golom Francuza u 51. minutu, iako je Tvente tokom meča više pokušavao da ugrozi gol rivala. Tadić, koji je odigrao ceo meč, i ostali su kontrolisali posed lopte, ali se to na kraju nije odrazilo na krajnji rezultat kako su želeli.

Tvente je izjednačio golom Robina Propera u 86. minutu i time postavio konačan rezultat za prvo saplitanje Ajaksa u ligi, posle debakla od PSV Ajndhovena (0:4) u Superkupu, ali i ubedljive pobede nad Nijmegenom u prvom kolu prvenstva (5:0).

Tim iz Amsterdama je trenutno na četvrtom mestu tabele sa četiri boda, dok su PSV, Fejenord i Herenven do sada bili maksimalni sa po šest bodova.