LIGA ŠAMPIONA: Birmančević odveo Malme u grupnu fazu, slave i Benfika i Jang bojsi
FUDBALERI švajcarskog Jang bojsa, portuglaske Benfike i švedskog Malmea plasirali su se u Ligu šampiona posle večrašnjih revanš mečeva plej-ofa.
FOTO: EPA
Jang bojs je posle remija na Vankdorfu savladao šampiona Mađarske u budimpešti i to posle mnogo prokreta.
Poveli su švajcarci sa 1:0 u četvrtom minutu, onda su Mađari preokrenuli na 2:1 do sredine poluvremena. Početkom drugog poluvreman Švajcarci su stigli do izjednačenja, a onda je Ferencvaroš ostao sa igračm manje. U 71. minutu gost nisu uspeli da realizuju penal, ali su do gola i velikog slavlja stigli u trećem minutu nadoknade.
Crvenih kartona bilo je i u Ajndhovenu gde je isključen fudbaler Benfike Lukaš, ali nije bilo golova pa su gosti prošli u grupnu fazu Lige šampiona zahvaljujući pobedi od 2:1 na Lušu.
Malme je uprkos porazu od Ludogoreca od 2:1 prošao jer je u Švedskoj bilo 2:0 za ekipu našeg Veljka Birmančevića. Srpski internacionalac postigao je jedini gol za Malme prelepim udarcem iz slobodnog udarca.
Preporučujemo
PANTIĆ NA KLUPI, ZDJELAR SPREMAN: Vezni red Partizana kompletan dočekuje Santa Klaru
24. 08. 2021. u 20:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RONALDO NA UDARU KRITIKA: Portugal mora da se iskupi protiv debitanta na Mundijalu i ostvari preko potrebnu pobedu
Posle neočekivanog remija protiv DR Konga na startu Svetskog prvenstva, Portugal će u drugom kolu grupe "K" protiv Uzbekistana na "NRG stadionu" u Hjustonu tražiti prvu pobedu koja bi značila veliki korak ka nokaut fazi.
23. 06. 2026. u 06:30
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
POREKLO EDINA DžEKA: Rođen u Sarajevu, ali koreni Dijamanta su sa druge strane BiH
U JEDNOM intervjuu za britanske medije opisao je taj period kao vreme preživljavanja, ističući da rat tera decu da mnogo ranije odrastu i suoče se sa životnim lekcijama za koje nisu spremna.
19. 06. 2026. u 07:02
Komentari (0)