PREGOVORI U ZAVRŠNOJ FAZI: Menig za još brži "valjak"

В. Н.

31. 08. 2021. u 22:14

POVRATAK Nemanje Miletića iz Saudijske Arabije učvrstiće bedem Partizana, a blizu je i dolazak, koji će dodatno ubrzati zahuktali "parni valjak". Kvinsi Menig (25), hitronogi krilni napadač, nalazi se na pragu Humske, crno-beli su u završnim pregovorima sa Tventeom, i preostalo je još da se utanače poslednji detalji, kako bi aktuelni lider domaćeg prvenstva mogao da se pohvali šestim pojačanjem ovog leta.

ПРЕГОВОРИ У ЗАВРШНОЈ ФАЗИ: Мениг за још бржи ваљак

FOTO: EPA


Menig je bio na meti operativaca Partizana i pre mesec dana, ali je tek u smiraj prelaznog roka stigla ponuda koja je odobrovoljila Holanđane, ali i momka koji je ponikao u omladinskoj školi Ajaksa.

Međutim, nije se svojevremeno Kvinsi snašao u jakoj konkurenciji među "kopljanicima", za prvi tim je odigrao samo pet mečeva, i odatle je prosleđen prvo na pozajmicu u Cvole, da bi prvi transfer u karijeri ostvario prelaskom u B tim Nanta. Ni Francuska se nije pokazala kao obećana zemlja za novo pojačanje Partizana, ali ni Engleska odnosno Oldam, u kojem je igrao na pozajmici iz Nanta.

Tek po povratku u Holandiju, odnosno u Tvente, Menig se vratio u fudbalski život. Odigrao je za dve sezone 43 meča za člana holandske Eredivizije, lane je zablistao sa osam golova i tri asistencije. Ove sezone, Menig je odigrao svih 90 minuta na svakoj od prve tri utakmice holandskog prvenstva (bez pogotka).

Tokom ovog leta, u Humsku su prethodno stigli Siniša Saničanin (Vojvodina), Danilo Pantić (Čelsi), Rikardo Gomeš (Šarjah) i Milan Lukač (Akhisar).

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE! Vladimir Putin izdao naređenje

"RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE!" Vladimir Putin izdao naređenje

Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je prošla kroz mnoge međunarodne sankcije, od kojih je veći deo njih i dalje na snazi. Jedna zajednička stvar za one koje se tiču sporta je - zabrana isticanja ruske zastave. A to ruski predsednik Vladimir Putin ne gleda blagonaklono.

24. 12. 2025. u 19:50

Komentari (0)

DR NOVOSTI u klinici gde se neguje stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima