STIGAO NAJTROFEJNIJI SRPSKI PARAOLIMPIJAC: Željko Dimitrijević se vratio u domovinu(FOTO)
NAJTROFEJNIJI srpski paraolimpijac Željko Dimitrijević stigao je danas u Beograd nakon nastupa na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.
FOTO: Tanjug/Strahinja Aćimović
Dimitrijević je u Tokiju osvojio srebrnu medalju u disciplini bacanje čunja, u klasi F51, a na beogradskom aerodromu bio mu je priređen doček.
On je takođe vlasnik svetskog i paraolimpijskog rekorda u bacanju čunja.
Na Igrama u Brazilu 2016. godine odbranio je zlatnu medalju osvojenu četiri godine ranije u Londonu.
Pored paraolimpijskih medalj Dimitrijević je bio i šampion Evrope tri puta (2016, 2018. i 2021.godine) i osvojio je dva zlata na svetskim prvenstvima (2015. i 2017).
Srbija je na POI u Tokiju do sada osvojila šest medalja - dva zlata, tri srebra i jednu bronzu.
Preporučujemo
SREBRNA MEDALjA PARASTRELCA LASLA ŠURANjIJA U TOKIJU: Majstor mušice na vatrenoj liniji
03. 09. 2021. u 17:50
PARAOLIMPIJSKE IGRE TOKIO: Saška Sokolov osvojila peto mesto u bacanju koplja!
03. 09. 2021. u 15:44
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)