PREMINUO FUDBALER KOJI JE 39 GODINA BIO U KOMI: Otišao na rutinsku operaciju i završio u komi iz koje se nikad nije probudio
NEKADAŠNjI francuski fudbalski reprezentativac Žan-Pjer Adams (73) preminuo je u ponedeljak u bolnici u Nimu nakon 39 godina provedenih u komi.
Foto: Tviter
Čovek koji se proslavio igranjem u dresu Nice i PSŽ-a i reprezentativac Francuske u komi je bio 39 godina, nakon što je doživeo povredu kolena, a bilo je potrebno da zbog toga ode na rutinsku operaciju koja se zakomplikovala.
Greškom anesteziologa upao je u komu iz koje se više nije probudio.
Kako je vreme odmicalo, šanse za oporavak su bile sve manje, a svojevremeno je njegova supruga odbila eutanaziju, poručivši da je spremna da čeka koliko god je potrebno da se Adams probudi.
Kobna greška je bila loša inhalacija, cev je blokirala put kiseoniku i lekar je pogrešio, što je izazvalo srčani zastoj. Došlo je do teških oštećenja na mozgu i pada u komu.
Mediji su pisali kako bolnica nikada nije uputila izvinjenje porodici nekadašnjeg francuskog reprezentativca, a opravdanje je bilo kako imaju mali broj anesteziologa i da je tog dana jedan lekar bio zadužen za osam pacijenata.
Porodica je na kraju tužila lekara koji je napravio grešku i proglašen je krivim. Kazna je bila jednomesečna suspenzija, a kasnije je preinačena u novčanu kaznu od 750 evra.
Adams je svojevremeno bio jedan od najboljih defanzivaca Evrope, odigrao je u karijeri preko 285 utakmica i postigao 26 golova, dok je najviše vremena proveo u Nici, za koju je upisao 126 nastupa i sebi otvorio vrata PSŽ-a. Za reprezentaciju Francuske je odigrao 22 utakmice.
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Rusija je zgrožena! Ne može da veruje šta su uradili Turci (VIDEO)
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "Specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, uglavnom skrajnuta kada se o sportu radi, zbog brojnih međunarodnih sankcija. Ali, sportske vesti koje, u najavi, treba da obraduju Ruse - ponekad ih šokiraju. Kao ova.
30. 04. 2026. u 19:38
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)