KVALIFIKACIJE ZA SP: Hrvatska remizirala, Nemačka ubedljiva protiv Severne Makedonije

Č. V.

11. 10. 2021. u 22:41

FUDBALERI Hrvatske odigrali su nerešeno 2:2 protiv Slovačke u Osijeku. Za razliku od njih poraze su doživeli Severna Makedonija, Crna Gora i Slovenija.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Хрватска ремизирала, Немачка убедљива против Северне Македоније

Nije dobro počelo za izabrnike Zlatka Dalića, pošto je Šranc u 20. minutu doneo prednost gostujućoj selekciji. Ipak, domaći su samo pet minuta kasnije poravnali rezultat preko Andreja Kramarića.

U najgorem mogućem trenutku Hrvatska je primila drugi gol. Igrao se 45. minut kada je Haraslin savladao Dominika Livakovića.

Luka Modrić i drugovi su mnogo agilnije krenuli ka golu rivala u drugom poluvremenu i uspeli su da izjednače upravo preko fudbalera Real Madrida.

Postigla je Hrvatska još jedan pogodak. Uradio je to Nikola Vlašić u 83. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

Rusija je u ovoj grupi pobedila Sloveniju u Mariboru sa 2:1 i tim trijumfom je izbila na čelo tabele sa 19 bodova, dva više od Hrvata.

O direktnom putniku u Katar po svemu sudeći će odlučivati utakmica ove dve reprezentacije u novembru u Zagrebu. Ipak, da bi se to desilo i jedni i drugi pre tog susreta moraju da pobede Kipar, odnosno Maltu.

Sevrena Makedonija se držala samo jedno poluvreme protiv Nemačke. Nakon 45 minuta nije bilo golova u Skoplju, a onda su igrači Hasija Flika dodali gas i postigli četiri gola, te slavili sa 4:0.

Fudbaleri Crne Gore su takođe doživeli neuspeh. "Sokolovi" su izgubili u gostima od Norveške sa 2:0.

Sada dva kola pre kraja kvalifikacija zaostaju šest bodova, upravo rivalu od koga su poraženi.

KVALIFIKACIJE ZA SP

Ponedeljak

Kipar - Malta 2:2 (1:0)
(Papulis 7, Sotiriju 80 - Muskat 53, Degabriele 90+8)
Belorusija - Češka 0:2 (0:1)
(Šik 22, Hložek 65)
Estonija - Vels 0:1 (0:1)
(Mur 12)
Hrvatska - Slovačka 2:2 (1:2)
(Kramarić 25, Modrić 71 - Šranc 20, Haraslin 45)
Island - Lihtenštajn 4:0 (2:0)
(Tordarson 19, Gudmundson 35 pen, 79 pen, Gudjonsen 89)
Letonija - Turska 1:2 (0:0)
(Demiral 70 ag - Dursun 76, Jilmaz 90+9 pen)
Holandija - Gibraltar 6:0 (3:0)
(Van Dajk 9, Depaj 21, 45+3, Damfris 48, Danjuma 75, Malen 86)
(Iličić 40 - Divejev 28, Džikija 32)

BONUS VIDEO: NOVAK ZAPEVAO "PUKNI ZORO"! Pogledajte snimak o kom priča Srbija, Đoković oduševio goste