SRAMOTA! ALBANCI PONOSNI NA NAVIJAČE: Za sramotno ponašanje krive Poljake!
NE stišava se bura oko skandaloznih ispada navijača Albanije tokom kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru, koji je odigran protiv Poljske.
FOTO: EPA
Albanski navijači su gađali gostujuće igrače i izazvali prekid koji je javno osuđen širom fudbalskog sveta-
Za organizatora meča, FS Albanije, krivica je u poljskom timu, tako navode u saopštenju.
- Imali smo 22.000 sjajnih navijača, a samo nekoliko desetina ljudi pokvarilo je sve dobre stvari koje je ekipa učinila. Jedno je jasno: nemamo nasilne navijače, nismo imali incidenata s problematičnim navijačima u našoj istoriji i možemo biti ponosni na njih. Poljski navijači poznati su po takvom ponašanju i danima su ljudi uključeni u utakmicu ulagali sve napore da spreče ozbiljnije događaje. Ne bežimo od svojih odgovornosti i dužnosti koje znamo, ali uvek moramo da budemo blizu istine, jer samo nam ona služi za napredak. Događaji na tom meču su posledica stalne provokacije poljskih navijača koji su bili agresivni i koji su skoro dva sata udarali naše navijače na tribinama. Ne smemo zaboraviti ni to da su Poljaci, istovremeno kada se igrala naša utakmica, imali brojne sukobe u Engleskoj kada su bili u društvu mađarskih navijača“, stoji u saopštenju.
FOTO: EPA
Dakle, po ovom saopštenju dolazi se do zaključka da su Albanci "odgovorili na agresiju poljskih navijača.
Ostaje pitanje ko je kriv za uvredljiv transparent kojim su vređali Srbiju, a koji je prostor našao na meču. Albanski navijači su istakli transparent na kojem je pisaolo „FCK SRB (J**i Srbiju)“
Poljska je meč u Tirani dobila rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola je bio Sviderski.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RONALDO NA UDARU KRITIKA: Portugal mora da se iskupi protiv debitanta na Mundijalu i ostvari preko potrebnu pobedu
Posle neočekivanog remija protiv DR Konga na startu Svetskog prvenstva, Portugal će u drugom kolu grupe "K" protiv Uzbekistana na "NRG stadionu" u Hjustonu tražiti prvu pobedu koja bi značila veliki korak ka nokaut fazi.
23. 06. 2026. u 06:30
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)