DETALJI DRAME NA OSTRVU: Čoveka su sekunde delile od smrti
Veliku dramu gledali smo na Sent Džejms parku, gde je jedan navijač kolabirao na tribinama i utakmica je prekinuta na 15-ak minuta.
Foto: AP
Londonski tim je slavio sa 3:2 u veoma dobrom meču, ali ga je ipak obeležio prekid krajem prvog poluvremena.
Sa jedne od tribina orilo se „Stop, stop“ (stanite, stanite, prim. aut), ali su Erik Dajer i Regilon bili među prvima to primetili i reagovali.
U tom trenutku se na tribinama dešavala prava životna drama, jer je jednom navijaču pozlilo, a publika je tražila da se meč zaustavi kako bi mu se ukazala pomoć.
„Navijači su vikali ‘stanite, stanite’. Video sam jednog od njih kako leži dole i drugi čovek mu je davao veštačko disanje i masirao mu grudi. Bio sam mnogo nervozan. Otrčao sam do sudije i rekao mu – ne možemo da igramo, prekinite meč“, ispričao je Regilon.
Arbitar Andre Mariner je na Serhiovu sugestiju pogledao ka tom delu tribina, meč je zaustavljen, a lekarski tim je otrčao na tribine, noseći defibrilator da bi pomogao navijaču.
„Fudbal nije najbitniji. Brzo se oporavi“, napisao je Regilon posle meča na društvenim mrežama. S druge strane, Erik Dajer je požurivao lekara da otrči na tribine sa defibrilatorom i pomogne navijaču.
Novinari sa lica mesta kažu objašnjavaju šta se dogodilo.
Foto: AP
"Ono što je bilo sjajno je to što su navijači i igrači alarmirali lekare. Fudbaleri su se poređali za korner, ali je buka koju su pravili navijači došla do igrača i sudija i privukla dovoljno pažnje da svi shvate koliko je situacija ozbiljna i da se utakmica prekine. Mogao sam da vidim nekoga iz publike kako pokazuje znak srca", napisao je Alister Megovan sa BBC-a.
Preporučujemo
NEVIĐENE SCENE U HOLANDIJI: Srušila se tribina, igrači se hvatali za glavu (VIDEO)
17. 10. 2021. u 21:02
KRALj ČEMPIONŠIPA: Mitrović nemilosrdno rešeta mreže, a trener oduševljen
17. 10. 2021. u 19:30
KO ĆE NA MEGDAN BARSI? Madridski velikani ukrštaju koplja u polufinalu Superkupa Španije!
GRADSKI rivali Atletiko Madrid i Real Madrid ponovo će ukrstiti koplja, ovoga puta u polufinalu Superkupa Španije (20.00) koji se i ove godine održava Džedi. Ulog je ogroman, finale protiv Barselone i prilika za prvi trofej u 2026. godini.
08. 01. 2026. u 08:00
AMERIKANCI U ŠOKU: Evo šta je Vladimir Putin upravo uradio
Rusija i Amerika, ali i Francuska, deo su najnovije vesti koja velikom brzinom obilazi planetu.
08. 01. 2026. u 23:35
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)