ŠTA RADIŠ TO, MITRE? Engleska gleda Aleksandra Mitrovića i ne veruje (VIDEO)

15. 01. 2022. u 17:41

ALEKSANDAR Mitrović je nastavio da briljira u dresu Fulama.

ШТА РАДИШ ТО, МИТРЕ? Енглеска гледа Александра Митровића и не верује (ВИДЕО)

Nakon što je u prošlom kolu Čempionšipa dao dva gola u pobedi od 7:0 nad Redingom, našeg trenera, Veljka Paunovića, "Mitar" je sada otišao korak dalje.

Za samo jedno poluvreme, i to prvo, protiv Bristol sitija je dao čak tri gola i ostvario jednu asistenciju.

Najpre je, glavom, izjednačio na 1:1 u 21. minutu:

Potom je asistirao Kebanu u 31. za 2:2:

A u finišu prvog dela igre, Mitrović je dvaput bio strelac.

Prvo glavom, u 41. minutu:

Da bi u sudijskoj nadoknadi vremena doneo Fulamu nedostižnih 5:2 neodbranjivim udarcem:

Koliko je Mitrović u neverovatnoj formi ove sezone, svedoči i sledeći podatak posle ovog het-trika:

Kada je u šampionatu 2019/2020 dobio "Zlatnu kopačku" kao najbolji strelac Čempionšipa, to je bilo jer je dao čak 26 golova. A sada je već dogurao do 27 golova, i pritom mu je ostalo da odigra još 21 utakmicu do kraja sezone.

Imajući u vidu da je Fulam u 57. minutu došao do 6:2, a tim rezultatom i pobedio, sa tri nova boda je preuzeo, makar privremeno, prvo mesto na tabeli Čempionšipa. Sa dva boda manje, ali i uz utakmicu manje, ostao je drugoplasirani Bornmut.

Podsetimo, dva najolja tima Čempionšipa direktno idu u Premijer ligu, a ekipe od trećeg do 6. mesta će u plej-of za popunu elitnog takmičenja.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama