NE IDE BEZ VLAHOVIĆA: Fiorentina remizirala sa Kaljarijem, Radunović odbranio penal (VIDEO)

Časlav Vuković

23. 01. 2022. u 15:28

FIORENTINA je odigrala nerešeno - 1:1 protiv Kaljarija u gostima u 23. kolu Serije A. Na ovoj utakmici se videlo koliko problema ima "viola" u napadu kada ne igra Dušan Vlahović.

НЕ ИДЕ БЕЗ ВЛАХОВИЋА: Фиорентина ремизирала са Каљаријем, Радуновић одбранио пенал (ВИДЕО)

Strelac 17 golova u šampionatu Italije propustio je meč na Sardiniji zbog pozitivnog testa na virus korona.

Što se utakmice tiče, bila je i više nego zanimljiva i sadržajna. Uzbuđenja su počela već u 8. minutu kada su gosti iznudili jedanaesterac. U odsustvu srpskog reprezentativca loptu je na belu tačku namestio Kristijan Biragi, ali je sjajno reagovao Srbin na golu Kaljarija Boris Radunović i ostavio mrežu netaknutom.

Domaćin je bio taj koji je prvi došao do prednosti. Igrao se 47. minut kada je Žoao Pedro pogodio za radost svih na "Sardenja areni". Ekipi Valtera Macarija je posao dodatno bio olakšan kada je Alvaro Odriozoloa u 65. minutu dobio crveni karton.

Detalj sa utakmice Kaljari-Fiorentina/FOTO: AP/Tanjug

Stralac prvog gola za Kaljari mogao je da reši pitanje pobednika u 68. minutu. Ipak, njegov pokušaj sa 11 metara zaustavio je Terećijano i ostavio tim iz Firence u životu.

Iako sa igračem manje na terenu Fiorentina je uspela da dođe do izjednačenja, a strelac pogotka bio je Rikardo Sotil.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je ovo bio treći meč u poslednja četiri u kojima ekipa Vinćenca Italijana nije pobedila.

Nikola Milenković je za goste odigrao ceo meč, Matija Nastasić je ušao u prvom minutu nadoknade, dok je Aleksa Terzić meč presedeo na klupi.

Kaljari nakon remija zauzima 18. mesto na tabeli sa 17 bodova, Fiorentina je šesta sa 36.

BONUS VIDEO: TOP 10 NAJPLAĆENIJIH FUDBALERA: Koliko zarađuje Ronaldo a koliko Mesi...