"NE ODUSTAJEMO OD DUPLE KRUNE": Nenad Krstičić o planovima Zvezde u 2022. godini
FUDBALERI Crvene zvezde, ulaze u foto-finiš zimskih priprema u Turskoj.
Foto arhiva VN
Do povratka u Beograd, igračima srpskog šampiona preostala su još četiri dana rada u Beleku, a uprkos činjenici da intezitet "drila" pod komandom trenera Dejana Stankovića ne opada, zavidna atmosfera vlada među igračima koji ne žele da odustanu od najviših ciljeva u drugom delu sezone.
- Vlada odlična atmosfera, radimo dobro, a treninzi su teški. Malo se žalimo, sednemo u sobu pa razgovaramo kako je naporno, ali sve je to pozitivno. Spremamo se za nastavak prvenstva i sve što nas čeka do kraja - kazao je prekaljeni vezista Nenad Krstičić za klupski sajt.
Zaostatak od pet bodova za vodećim Partizanom u prvenstvu posle jesenjeg dela takmičenja, nije situacija kakvu su crveno-beli priželjkivali, ali uprkos svemu i dalje veruju da će ponoviti prošlogodišnje uspehe.
- Moramo do kraja prvenstva da završimo ono što smo zacrtali, a to je dupla kruna. Nećemo odustati od toga, imamo velike šanse da ponovimo uspeh, spremamo se za to - dodaje Krstičić.
"MUNjE" SKRAĆUJU MUKE
SLOBODNO vreme između napornih treninga, Zvezdini prvotimci provode tako što obnavljaju gradivo iz domaće kinematografije.
- U slobodno vreme se skupimo u sobi i družimo. Zajedno sa Markom Gobeljićem smo odgledali sve domaće filmove na "Jutjubu". Poslednji koji smo gledali su "Munje" - zaključio je sa osmehom Krstičić.
Uporedo sa obavezama u domaćem prvenstvu i Kupu Srbije, Zvezdini igrači i navijači sa nestrpljenjem iščekuju ishode šesnaestine finala Lige Evrope, kako bi saznali ime rivala u osmini finala drugog po jačini UEFA takmičenja.
- Pre Lige Evrope imaćemo da odigramo dosta prvenstvenih utakmica. Gledaćemo da se koncentrišemo na mečeve u domaćem šampionatu. Prioritet je prvenstvo, posle ćemo da vidimo koga ćemo izvući u Evropi pa ćemo razgovarati o tome. Do tog meča nas očekuju kvalitetni rivali u ligi. Spremamo se prvo za to, pa onda za Ligu Evrope - spušta loptu na zemlju iskusni vezista.
Crveno-beli će danas protiv Šahtjora iz Donjecka imati najtežu probu u dosadašnjem toku priprema, dok će 3. februara protiv Šahtjora iz Soligorska odigrati i četvrti test meč.
- Rezultat nije bitan, ali za nas na terenu jeste. Svaka utakmica do kraja prvenstva je finale, tako da smo ušli u pripremne utakmice sa ciljem da pobeđujemo. Spremićemo se lepo, izaći na teren i pokušati da pobedimo - uverava popularni Nena.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
SPEKTAKL U LONDONU: Razigrana Vila napada sam vrh tabele i dolazi po čitav plen na "Stamford bridž"
SUBOTNjI program Premijer lige zatvara derbi 18. kola u kojem će Čelsi na "Stamford bridžu" pokušati da prekine seriju Aston Vile od čak deset uzastopnih pobeda u svim takmičenjima i ostane u trci za sam vrh Premijer lige (13.30).
27. 12. 2025. u 07:30
HAOS U UKRAJINI: Zelenski je doneo odluku koja je šokirala mnoge
Rusija se, otkako je počeo rat u Ukrajini, nalazi pod brojnim sankcijama, pa i sportskim, te je za Ruse veliki broj tužnih sportskih vesti stizao u vidu međunarodnih ograničenja. Ali, nastavljaju se i šokantne vesti za brojne ukrajinske sportiste. Razlog? Ne ponašaju se dovoljno "pro-ukrajinski".
27. 12. 2025. u 12:29
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)