ERIKSEN DEBITOVAO ZA BRENTFORD: NJukasl beži sa dna, a Mančester junajted nikoga ne može da dobije
PROŠLO je 259 dana otkad je Kristijan Eriksen doživeo zastoj rada srca tokom utakmice Danska - Finska na Evropskom prvenstvu, a ofanzivni vezista Brentforda danas je upisao prvi zvnaični nastup za svoj novi klub.

foto: AP
Eriksen je ušao u igru u 52. minutu utakmcie Brentford - njukasla, koju su svrake rešile sa 2:0 u svoju korist. Danac je došao u klub iz zapadnog Londona u januaru, nakon što je otpušten iz Intera, pošto Seriji A ne dozvoljava nastup fudbalerima koji imaju ugrađen defibrilator.
Eriksen je odigrao dve pripremne utakmice za pčelice, a u jednoj od njih čak bio i asistent, pre nego što je konačno ostvario svoj drugi premijerligaški debi. Danac je prethodno od 2013. do 2020. nstupao za Totenhem u čijem dresu je odigroa 226 utakmica i stigao do finala Lige šampiona 2019. godine.
Njukasl je posleočajnog starta sezone nanizao sedam mečeva bez poraza i skočio na 14. mesto tabele Premijer lige, dok Brentord već osam kola ne zna za pobedu i pao je na 15. mesto, sa dve utakmice više i bodom manje od svraka.
Eriksenov bivši klub Totenhem danas je deklasirao ekipu Lidsa sa 4:o. Mančester junajted je odigrao još jednu bledu utakmicu u remiju bez golova protiv Votforda, što je i za očekivati jer igrači crvenih đavola su ovih dana previše zauzeti davanjem podrške ukrajinskim nacistima da bi se ozbiljnije posvetili fudbalu. Nerešeno je odigrao i Kristal palas našeg Luke Milivojevića, koji je bio tragičar jer je postigao auto-gol za izjednačenje.
Preporučujemo

KAKAV MEČ U KRUŠEVCU: Napredak poveo, pa u nadoknadi s igračem manje iščupao bod
26. 02. 2022. u 16:46

RISTIĆ O REVANŠU PROTIV SLOVAČKE: "Verujem da možemo do nove pobede"
26. 02. 2022. u 16:03

NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
ZA danas smo vam spremili par zanimljivih predloga.
09. 06. 2025. u 07:30

PUTIN SAČEKAO ČOVEKA KOG JE POSLAO U BEOGRAD: Evo šta su pričali
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, na meti brojnih sankcija, pa i sportskih, usled čega ruske reprezentacije ne mogu da igraju međunarodne takmičarske utakmice. Srbija je jedna od retkih koja je izašla u susret Rusima, a to je bio izvrstan povod da u Beograd dođe i ruski ministar sporta, Mihail Degtjarov. Sada, kada se vratio u Rusku Federaciju, održao je sastanak sa ruskim predsednikom, Vladimirom Putinom.
09. 06. 2025. u 19:51

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)